Traži se šesta sreća

Autor: Andrija Prović

18.04.2010. 22:00

Nažalost po Zadrane, niti peto kolo Prve B vaterpolske lige nije im donijelo okus pobjede. Prekjučer ih je u Rijeci s 13:5 potopio pulski Arsenal. Nakon četiri neuspjela pokušaja (u prošlom kolu bili su slobodni) Zadar 1952 tako zauzima posljednje, deveto mjesto na ljestvici. Slično kao i na njihovom posljednjem gostovanju u Solinu, igrači Gorana Jovančevića dobro će se nositi u prve dvije četvrtine, no u drugom poluvremenu na naplatu će doći njihov nedostatak snage i iskustva.
Jadrešić i Gatara u uvodnih osam minuta održavaju goste na površini (4:2), dok u drugom periodu potpuno hvataju priključak. Dva projektila Ančića, uz drugi gol Jadrešića, dovede ih na samo minus jedan (5:6). Međutim, nakon velikog odmora, na Kantridi je igrala samo jedna momčad. Pet golova igrača u bijelim kapicama odlučilo je dvoboj i prije posljednje četvrtine. Točku na i za Puljane su potom stavili Šarić i Pupovac.
– Dogodilo nam se isto kao i u prijašnjim utakmicama. Mlada, mahom juniorska momčad, u nastavku se nije mogla nositi s kudikamo iskusnijim i fizički superiornijim suparnicima. Žalimo za porazom, no, vrijeme i dalje radi za nas. Nadam se da ćemo u nastavku prvenstva to i dokazati – kaže Goran Jovančević, trener Zadra 1952.

ARSENAL – ZADAR 1952 13:5

(4:2, 2:3, 5:0, 2:0)
ARSENAL: Sergo, Šarić 2, Boljun, Pupovac 1, Cirković, Gudić, Škunca 1, Sović, Klapan 2, Sušac, Rakić, Strižić 4, Juršević 1, Sanjin 2. Trener: Robi Dorić.
ZADAR 1952: Klarica, Jukić – Šoša, Šunjo, Plantak, Čurković, Raić, Jadrešić 2, Stipić, Gatara 1, M. Šarić, I. Šarić, Curać, Ančić 2. Trener: Goran Jovančević.

— Okvir
PRVA B VATERPOLSKA LIGA
Rezultati 5. kola: Arsenal – Zadar 1952 13:5, Salona – Opatija 11:10, Delfin – Biograd 10:10, Siscia – Zagreb 14:7.
!<!<!<!<!<!< Galeb MR 4 3 1 0 60:30 7
Siscia 5 3 1 1 70:48 7
Opatija 5 3 0 2 72:55 6
Salona 4 3 0 1 43:40 6
Biograd 4 2 1 1 40:39 5
Delfin 5 2 1 2 48:53 5
Arsenal 4 1 0 3 31:39 2
Zagreb 5 1 0 4 42:69 2
Zadar 1952 4 0 0 4 25:58 0
U 6. kolu (24. travnja) igraju: Biograd – Zadar 1952, Galeb MR – Arsenal, Zagreb – Salona, Delfin – Siscia, Opatija slobodna.