10 C°

Benkovčkim atletičarima 18 odličja

18.04.2011. 22:00

Najuspješnija je bila Marina Mišura, koja je već impresivnom popisu najboljih rezultata dodala dva nova zlata

U subotu je u Splitu održano treće kolo Dalmatinske lige za najmlađe atletičarke i atletičare. U konkurenciji 10 dalmatinskih klubova Benkovčani su osvojili do sada najveći broj odličja na ovom natjecanju. Okitili su se s ukupno 18 medalja, od čega sedam zlatnih, šest srebrnih i pet brončanih. Najuspješnija je bila Marina Mišura, koja je već impresivnom popisu najboljih rezultata dodala dva nova zlata, osvojena u utrci na 60 metara i u skoku udalj s postavljenim osobnim rekordom (4,19 m). Ovim je dosezima Mišura pridružila i srebro na 150 m, odnosno štafetnu broncu. Paula Bačić bila je najuspješnija u skoku u dalj, srebrna na 60 metara, dok je u štafeti također uzela broncu. Josip Baturina osvojio je zlato u bacanju vortexa i srebro na 60 metara. Prva mjesta osvojili su još i: Mateja Čerina na 60 m, Antea Batur u bacanju vortexa i muška štafeta AŠK Benkovca ’01. godišta (K. Pavlović, D. Pavlović, P. Mamić i L. Knez). Plasmanima na drugo mjesto mogu se pohvaliti: Luka Knez u skoku u dalj, Dario Pavlović u vortexu te Paulo Mamić na 150 metara, koji je oko vrata objesio još broncu na 60 m i zlato u štafeti. Na treće mjesto pobjedničkog postolja popeli su se: Kristijan Pavlović i Lucija Frković u bacanju vortexa te štafeta djevojčica 2001. godišta (M. Mišura, B. Šegota, P. Bačić i M. Uskok).