Upoznavanje s Trogiranima

Autor: Viktor Bogut

18.09.2008. 22:00

Košarkaši Borik-Puntamike odradili su prvu utakmicu na turniru koji organizira KK Kaštela. Protiv Trogira su poraženi nakon produžetka 86:82. Odlično su Puntamičani odradili prvih 20 minuta, nakon kojih su imali deset poena prednosti, a u jednom trenutku i +15. No, domaćin u nastavku stišće, preuzima inicijativu, a veliki problem Boriku predstavlja prijelaz Trogira na zonsku obranu. Kako je vrijeme odmicalo, “zelenima” je padao postotak šuta, što je domaćoj momčadi omogućilo da dođu u priliku za potpuno približavanje. Imali su igrači Tihomira Bujana minutu prije kraja +4 (69:73), no promašuju dva napada, a domaćin sa zvukom sirene izjednačava i utakmica odlazi u produžetak u kojemu su se igrači Trogira bolje snašli. Borik-Puntamika će danas u Kaštelima (17 sati) odigrati drugu utakmicu, a protivnik je domaći A-2 ligaš, dok će u nedjelju, također u Kaštelima, odraditi dvoboj protiv Šibenika koji je na rasporedu u 12 sati.

TROGIR -BORIK-PUNTAMIKA 86:82
(17:26, 17:19, 19:14, 20:14 – 13:9)
TROGIR – Gradska sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Basarić, Radojković, Roglić (svi Split).
TROGIR: Čirlić 5, Guja, Bilić 7, Pizaca 21, Čirko 6, Delaš 17, Bubalo 10, Brkić 18, Sobin, Egerić, Lucič. Trner: Boris Kurtović.
BORIK-PUNTAMIKA: Deranja, Dundov 9, Bulić 1, Grgurović 19, Pavić, Baričević 4, Dević 8, Mrva 10, Gospić, Jurjević 20, Žorž 11. Trener: Tihomir Bujan