Dvostruko bolje nego lani

Autor: Viktor Bogut

18.11.2012. 23:00

Glatkih 39 razlike u korist košarkašica Gospića dovoljno dokazuje kakav je omjer snaga bio na terenu u susretu Gospića i Zadra. Razlika u kvaliteti ovih dvaju sastava, ipak, je prevelika da bi se Zadranke i prije početka dvoboja mogle nadati iznenađenju, a toga je bila svjesna i Marija Mazija koja je i u najavi utakmice istaknula kako gostovanje u Gospiću za njenu ekipu predstavlja samo odrađivanje posla  te da se ne nada da bi se ikakvo iznenađenje moglo dogoditi. Ako je nešto utješno, onda je to činjenica da su igračice Zadra u obje utakmice prošle sezone od Gospića izgubile s razlikom od 70-ak koševa. Zadranke su veliki posao odradile u uvodnih pet kola u kojima su na iznenađenje mnogih (a možda i samih sebe) ostvarile četiri pobjede i kada su uspijevali deklasirati, igrački gledano, mnogo jače ekipe poput Pule i Pletera. No Gospić je, ipak klasa za sebe. Zadranke su se nekako i držalo u prvoj četvrtini u kojoj gotovo tri minute nije bilo postignutog koša ni s jedne strane. Martina Dover je s pet uzastopnih koševa tada odvela Gospić u vodstvo, no Lara Nikpalj, Marta Erslan i Lucija Štrmelj uspijevaju do osme minute zadržati vodstvo Gospića na minimumu. I dalje od toga nije išlo. Chevon Evette Keith je bila ključna igračica domaće ekipe u seriji koja je krenula u osmoj minuti i nakon koje su Zadranke bile u minusu od deset koševa. Kada je proradila i Emanuela Salopek vodstvo Gospića nakon prve četvrtine već je bilo poprilično veliko (24:8). Sve ostalo je bila jednosmjerna ulica. Valja napomenuti da je trenerica Zadra od početka minutažu davala mlađim igračicama, koje su u ovoj utakmici skupile dosta minuta, na žalost bez konkretnijeg učinka. Gospić je predvodila Bosilj sa 18 i Bura sa 14 koševa, dok je kod Zadra najučinkovitija bila Antonia Erslan sa 16 postignutih koševa.

GOSPIĆ – ZADAR 83:44

(24:8, 19:13, 21:9, 19:14)
GOSPIĆ: Valentić 3, Devčić, Dover 11, Jurčević 12, Salopek 5, Keith 9, Badnjak 11, Bosilj 18, Božikov, Bura 14.
ZADAR: Štrmelj 6, Cvjetković 6, Sesar, Balić, Marta Erslan 8, Nikpalj 6, A. Erslan 16, Majstorović 2, Bodrožić, Baždarić, Pavičić.
Šut za dva: Gospić 23:38 (61%), Zadar 12:39 (31%)
Šut za tri: Gospić 8:26 (31%), Zadar 5:14 (36%)
Slobodna bacanja: Gospić 13:21 (62%), Zadar 5:8 (63%)
Skokovi: Gospić 23 (16+9), Zadar 9 (7+2)