Zadru zlato, srebro i bronca

Autor: Andrija Prović

19.07.2010. 22:00

Vozači Biciklističkog kluba Zadar u nedjelju su gostovali u Buzetu gdje je održano Prvenstvo Hrvatske u cross-country biciklizmu. U kategoriji vozača do 15 godina najviše uspjeha među Zadranima imao je Dominik Petani osvojivši brončanu medalju, dok su Toni Celent, Karlo Jurić i Dominik Lučić zauzeli peto, 13. i 16. mjesto u poretku početnika A. Nastupilo je 18 vozača iz 9 klubova, a utrku dugu 4,8 km (8 krugova po 0,6 km) obilježila je blatnjava staza i kišovito vrijeme na kojoj se Dominik Petani, iako glavni favorit prije početka utrke, zbog pada u posljednjem krugu morao zadovoljiti trećim mjestom s rezultatom 16:51.390. Dobar plasman na PH ostvario je i Toni Celent kojem je ovo bila tek druga cross-country utrka ove sezone. On je ciljem prošao s vremenom 18:29.654. U kategoriji Sport Luka Šopić je na stazi dugoj 22 km (4 kruga po 5,5 km) osvojio drugo mjesto s rezultatom 1 sat 28 minuta i 36 sekundi, dok je u zajedničkom bodovanju kategorija Veterani A/Sport ukupno peti od 32 vozača na startu.
Kod rekreativaca Ivan Ražov je osvojio zlatnu medalju u konkurenciji 19 vozača iz 12 hrvatskih klubova s vremenom 45 minuta 59 sekundi. Rekreativci su vozili na stazi dugoj 11 km (2 kruga po 5,5 km).