10 C°

11 medalja za Katju Čizmin

19.07.2011. 22:00

Plivači Zadra nastupili su na Otvorenom prvenstvu Splita. Natjecanje za kategoriju kadeta i starijih tako je bilo generalna proba plivačima pred nastup na prvenstvu Hrvatske te šansa za isplivavanje normi HPS-a.
12 plivača Zadra natjecalo se kroz tri dijela natjecanja u četiri kategorije; općoj (A), plivači do 18 – plivačice do 16g (B), plivači do 16 – plivačice do 14g (C), plivači do 14 – plivačice do 12g (D). Iako su svi plivači Zadra bili iz kategorije D, plivačice iz C i D kategorije, u više navrata uzimali su medalje i u starijim dobnim skupinama.
To je najviše pošlo za rukom kadetkinji Katji Čizmin koja je svojim rezultatima skupila 11 odličja. U D kategoriji osvojila je četiri. Zlato je osvojila na 100m prsno s 1:24.76. i na 200 m prsno s 3:03.80. Zlato je ponijela i na 200 m mješovito (2:50.50), a broncu na 100 m leđno (1:21.12) i na 200 m slobodno (2:35.18). Borna Dukić bio je brončani na 100m slobodno u D kategoriji, sa sjajnih 59.63 osvojio je i vrijednih 507 bodova. Do pet odličja došla je i Lara Zelić. Bila jer prva u C kategoriji na 50 m prsno (40.40) i na 50 m leđno (36.18).
Za PK Zadar još su nastupili: Marko Burčul, Petra Sabo, Ana-Marija Petani, Tea Kadić, Karla Donadić, Lucija Dukić i Anna Mledenović.