Milan i Šitić najbrži

20.11.2010. 23:00

U organizaciji Kluba daljinskog plivanja Donat bazen na Višnjiku prekjučer je ugostio Drugi plivački miting, natjecanje u 25-metarskom bazenu, u kojem je snage odmjerilo 50 dalekoprugaša iz Hrvatske i Slovenije. Apsolutni pobjednik 1500 metara duge dionice bio je Marin Milan (16:43.70) iz KDP Split, dok je najbolje vrijeme u ženskoj konkurenciji ostvarila Karla Šitić, također iz KDP Split, čijih je 17:04.82 značilo i neslužbeni državni rekord. Najbolji među Zadranima bio je Predrag Majica s osvojenim sedmim mjestom u apsolutnoj, i drugim u kategoriji plivača od 41 do 50 godina. Majicu su slijedili Donatovi Josip Aralica (31 do 40 godina) i Filip Erceg (21 – 30) koji su zauzeli ukupno 10. i 11. poziciju, odnosno drugu i treću u svojim kategorijama. Vrijedi istaknuti plasmane mladog dvojca Plivačkog kluba Zadar: Marko Smrkinić i Jakov Lonić bili su drugi i treći u uzrastu plivača do 12 godina, a u apsolutnoj konkurenciji 13. i 14. Najbolja zadarska predstavnica ljepšeg spola je Matea Pezelj iz KDP Donat sa šestim rezultatom u ženskoj apsolutnoj i trećim u konkurenciji plivačica od 13. do 15. godina (24:05.32). Odmah iza Pezelj u obje se kategorije plasirala njena vršnjakinja i klupska kolegica Lucija Aralica.