Dvije u Jazinama, za miran nastavak

Autor: Viktor Bogut

21.01.2009. 23:00

Svoje prve minute u Dubrovniku nakon dugo vremena odigrao je Ivica Grgurović, igrač koji donosi veliku sigurnost u reket Puntamičana

Veliku priliku propustili su košarkaši Borik-Puntamike u Dubrovniku. Mogli su napraviti veliki korak k Ligi za prvaka, no nisu izdržali. Nakon prve četvrtine imali su 20 koševa prednosti, na odmoru 12. Bilo je premalo. “Gospari” su se digli, Puntamičani pali, sudci malo potegnuli za domaćina (ni prvi ni zadnji put) i eto ti novog gostujućeg poraza. Šteta, jer gostujuća pobjeda anulirala bi onaj domaći poraz od Cedevite i osigurala Boriku (relativno) mirnu završnicu A-1 lige. No, Borik je i dalje u izrazito dobroj situaciji. U ovom trenutku imaju pet pobjeda i šest poraza, isti omjer kao i pet momčadi koje se nalaze na diobi trećeg mjesta. Cedevita je odavno odmaglila. Istini za volju i prije početka prvenstva bilo je jasno da će Zagrepčani na privremenoj adresi u Sutinskim vrelima biti siguran putnik za Ligu za prvaka. No, baš će Cedevita igrati jednu od ključnih uloga u “izboru” ostale tri momčadi. Oni su već skinuli “skalp” Boriku u gostima i većini drugih momčadi i ako se slučajno opuste i kiksaju protiv jedne od devet momčadi, koje se bore za preostala tri mjesta, automatski će toj momčadi rasti šanse za prolaz. Ovakva gužva dugo se nije viđala u jednoj ligi. Već spomenutih devet momčadi čine ostatak lige. Niti jedan tim nije otpao, a, osim Cedevite, nema ni sigurnih. U najboljoj situaciji je Šibenik, koji je, uz Cedevitu, jedini u plusu (7:4). A i taj plus je relativan. Šibenčani su odigrali jednu utakmicu više u gostima, a još imaju igrati s Cedevitom kod kuće. Tako da, zapravo, nisu u pretjerano boljoj situaciji od Borika. Dvije stvari dobro će doći zadarskoj momčadi. Prva je činjenica da igraju dvije utakmice za redom kod kuće (Dubrava, Trogir), a druga je činjenica da su napokon kompletni. Svoje prve minute u Dubrovniku nakon dugo vremena odigrao je Ivica Grgurović, igrač koji donosi veliku sigurnost u reket Puntamičana. Stoga se u iduća dva tjedna igrači Tihomira Bujana neće umarati na putovanjima, moći će se dodatno uigrati, a nakon toga po svaku cijenu valja obraniti Jazine. Kiks protiv jedne od ove dvije momčadi vjerojatno bi bio i zbogom Ligi za prvaka.