Zadar pao pokraj Jadra

21.09.2016. 22:00

Zadar se nije uspio plasirati u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Na igralištu pokraj Jadra izabranici Josipa Butića doživjeli su minimalan poraz 1:0 od drugoligaša Solina. Iako su i prije ovoga dvoboja Zadrani u najavama kazivali da im Kup nije primarno natjecanje, ipak je prešutno postojala želja da se plasiraju u daljnji krug ovoga natjecanja i na taj način na Stanovima najvjerojatnije ugoste nekoga od prvoligaša. Međutim želje im se nisu ostvarile i sada se u potpunosti mogu posvetiti prvenstvenim utakmicama u Trećoj HNL jug gdje ih već u subotu očekuje gostovanje kod Kamena iz Ivanbegovine.
Što se tiče utakmice u Solinu Zadar je dobro krenuo u prvom poluvremnu. Čak je stvorio i dvije odlične prilike, ali u oba slučaja Josić nije bio dovoljno precizan da svoju momčad dovede u vodstvo. Istina, Solin je imao laganu terensku inicijativu u tih prvih 45 minuta, ali izrazitije prigode imali su Zadrani. U nastavku su domaćini krenuli ofenzivnije i to im je već u 45. minuti donijelo vodstvo. Odlično je s desetak metara pogodio Perković, Gluić u toj ituaciji nije mogao ništa. Samom zgoditku prethodile su dvije odlične prilike Solinjana, ali u tim situacijama Gluić je izlazio kao pobjednik. U samoj završnici utakmice Zadar je imao fantastičnu prigodu za poravnanje. Vlatko Blažević je sve odradio perfektno, prevario svoje čuvare, ali lopta je fijuknula iznad grede suparničkog gola.
– Čestitam Solinu na zasluženoj pobjedi i prolasku u osminu finala Kupa. Taj jedan zgoditak bio je dovoljan da nas pobijede, iako je po prilikama utakmica mogla otići i na našu stranu. I prije ovog kup dvoboja naglasio sam da nam je prvenstvo primarno i sada mu se u potpunosti možemo posvetiti. Odmarali smo neke važne igrače poput Dragana Župana i Želimira Terkeša za kojeg vjerujem da će u subotu zaigrati protiv Kamena. I Josipa Bilavera sam uveo tek u završnici utakmice. Idemo dalje, u fokusu nam je sada Kamen i žeja da tu utakmicu riješimo u našu korist – kazao je nakon utakmice Zadrov trener Josip Butić.
SOLIN – ZADAR 1:0

SOLIN – Igralište pokraj Jadra. Gledatelja: 200. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Pomoćnici: Jerko Crnčić (Vrbovec) i Dražen Mandir (Zagreb). Strijelac: 1:0 Perković (54′). Žuti kartoni: Gruica (Solin), Župan A., Pantalon, Bubjar (Zadar) Crveni: –
SOLIN: Višić, Mrković, Perković (od 71′ Galić), Kapetanović, Svalina (od 78′ Sršen), Farić, Zougrana, Šarlija, Pavlinović (od 86′ Jelavić), Gruica, Batarelo. Trener: Mirko Labrović
ZADAR: Gluić, Pranić, Šimurina, Župan A., Pantalon, Pedišić, Colić (od 77′ Nikpalj), Smokrović (od 82′ Prekpalaj), Bubnjar, Josić (od 67′ Bilaver), Blažević. Trener: Josip Butić