10 C°

Bez novog slavlja

21.10.2011. 22:00

Iako su u susretu petog kola Druge HRL-jug gosti bili samo formalno, rukometaši Zadra prednost domaćeg terena i plus četiri na poluvremenu (10:14) nisu uspjeli iskoristiti za novo slavlje. Na putu do četvrte uzastopne pobjede preksinoć ih je zaustavio Hrvatski dragovoljac, momčad koja je u i Mocirama potvrdila kandidaturu za vrh drugoligaške ljestvice.
Izabranici Frane Karduma u uvodnim su minutama najavili dobro izdanje: semafor je pokazivao 3:7, rezultat koji je u prvom redu bio plod angažirane obrane i raspoloženog kapetana Jeraka. Iako su Dugoraćani priprijetili izjednačivši na 8:8, do isteka prvog poluvremena domaća je publika svjedočila novom naletu „plavih”. Sa 10:14 za Zadar tako se ušlo u nastavak, no skori nestanak struje u Mocirama kao da je zamračio izvedbu domaćih u drugom poluvremenu. Zadrani su najprije promašili sedmerac, a kada je Jerak dobio posebnog čuvara, njihova je igra ponovno krenula nizbrdo. Stečenu prednost gosti su, uz manje oscilacije, sačuvali do kraja dvoboja i konačnih 30:28. Izglednu priliku za osvajanje barem boda rukometaši iz Mocira imali su kod rezultata 28:28, no Šimičević nije uspio realizirati zicer.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC – ZADAR 30 (10):28 (14)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković).
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Kamber 2, Plazibat 6, Vuković 1, M. Perić 1, Jakelić, Bajkuša, Klarić 6, Pleić 5, Galiot 7 (3), L. Perić, Pleić 1, Bušić, Banović, Pivac 1. Trener: Boško Nazor.
ZADAR: Vrsaljko, Klasanović 1, Šeremet, Jerak 10 (4), Zelić 2, Bukva, Arbanas, Šimičević 1, Humbolt 6, Svorcina, Merhar 4 (2), Malčić, Čirjak 2, Peša 2, Maričić, Maruna. Trener: Frane Kardum.
Sedmerci: Hrvatski dragovoljac 3 (3); Zadar 6 (7).
Isključenja: Hrvatski dragovoljac 12 minuta; Zadar 6 minuta.