Serija 13:0 riješila pitanje Zadra u Ljubljani

21.12.2013. 23:00

Da je sastav iz Ljubljane mnogo jača momčad od Zadra to je bilo jasno i prije utakmice, no da će Zadar puknuti samo nekoliko minuta druge četvrtine, to se nažalost nije dalo nagovijestiti, pogotovo nakon vrlo dobre predstave i pobjede nad Radničkim. A puklo se na vrlo ružan način. U dvoboju u kojem je Zadar čak i mogao riješiti pitanje ostanka, pružio je – ništa.
Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri u kojoj su domaćini ipak imali malu inicijativu koja im je i donijela uvodnih 18:15 nakon prve četvrtine. A onda se događa ono što je sasvim normalno za svaku momčad. Zamjene. A zamjene su ono što Zadru rijetko donese išta dobroga. Ono osnovno pravilo da igrač kada uđe s klupe se baca na glavu i barem da sve u obrani, za Zadar ne vrijedi.  Onog trenutka kada iz igre izađe prva vanjska postava (Šutalo, Ramljak, Lawrence) i uđu Prostran i Batur, obrana postaje vidljivo lošija. Isto vrijedi i kada su Đugum i Kraljević u reketu. Tako da Zadar u tim trenucima može držati rezultatsku neizvjesnost jedino ukoliko se otvori u napadu, a u ovom slučaju napad je potpuno zakazao pa je i logičan slijed bio raspad Zadra.
Dvije trice Olimpije i četvrti prekršaj Sobina na početku drugog dijela bio je dovoljan znak da oni koji su stavili jedinicu u kladionici mogu polako početi pratiti ostale, manje sigurne parove. No, ono što se događalo u nastavku utakmice ne spada u loš dan. Nakon treće četvrtine bilo je 70:44, a realno je trebalo biti i više, jer ono što su pokazivali igrači Hrvoja Vlašića nije vrijedno B-1 lige.

UNION OLIMPIJA – ZADAR 90:66

(18:15, 16:13, 26:16, 20:22)
LJUBLJANA – Dvorana Stožice. Gledatelja 2600. Suci: Ilija Belošević (Srbija),  Marko Juras (Srbija),  Igor Mitrovski (Makedonija)
UNION OLIMPIJA: Jackson 4, Rupnik, Marinelli, Joksimović 4, Brodnik, Salin 13, Galius 19, Bubnić 5, Vladović 8 (2-2), Omić 16 (3-4), Drobnjak 4, Stepheson 17 (3-3). Trener: Aleš Pipan
ZADAR: Bašić, Kraljević 2, Lawrence 4 (2-2), Perić, Sobin 16 (2-5), Šugum 6 (2-2), Ramljak 10 (4-4), Batur 6  (2-2), Špaleta, Dijam 9 (1-1), Prostran 9 (2-2), Šutalo 4 (2-2). Trener: Hrvoje Vlašić
Šut za dva: Union Olimpija 26:47 (55%);  Zadar 20:40 (50%)
Šut za tri: Union Olimpija 10:20 (50%) Salin 3, Galius 3, Vladović 2, Bubnić, Omić; Zadar 3:13 (23%) DIjan 2, Prostran
Slobodna bacanja: Union Olimpija 8:9 (89%); Zadar 17:20 (85%)
Skok: Union Olimpija 34 (24+10); Zadar 23 (16+7)