Četvrtak, 18. travnja 2024

Zadar u Splitu srušen za 11 minuta

22.02.2014. 23:00

U 23. kolu Prve HNL Zadar je u Parku mladeži, nakon dvije uzastopne pobjede nad Osijekom i Rijekom, doživio prvi proljetni poraz. Split je sve dileme riješio već u prvih jedanaest minuta, kada je došao do uvjerljivog vodstva od 2:0. Domaćima su bila dovoljna dva kornera za dva zgoditka, koji su praktički već na samom otvaranju utakmice riješila sve dileme oko konačnog pobjednika. Strijelac vodećeg zgoditka bio je bivši igrač Zadra Tomislav Glumac u 2. minuti, a vodstvo je udvostručeno devet minuta kasnije. Kada je početkom drugog poluvremena Bagarić povisuio na 3:1 bilo je jasno da više ne postoji ni najmanja šansa da se momčad Ferde Milina izvuče od poraza. Ivančić je golom u 65. minuti uspio barem malo ublažiti ovu uvjerljivu pobjedu momčadi iz Parka mladeži.
Od početka nizbrdo
Pratički iz prvog kornera domaći su poveli. Igrala se 2. minuta kada je Vojnović izveo korner s desne strane, Glumac se na petercu naklonio i glavom loptu poslao iza leđa Matkovića za veliko slavlje “crvenih” – 1:0. U 12. minuti novi zgoditak za domaće. Vojnović je iz kornera ubacio na drugu vratnicu, gdje je Glumac pucao glavom i pogodio suprotnu stativu, a odbijenu loptu glavom u nebranjenu mrežu pospremio Dujmović za svoj prvi pogodak u dresu Splita – 2:0. Minutu kasnije Banović je pokušao s dvdesetak metara, ali lopta je odletjela “nebu pod oblake”. U 19. minuti dvaput zaredom je s lijeve strane ubacio Glavina. Najprije je ispred Bilića odbio Banović, da bi u novom ubačaju lopta u ruku pogodila Bilavera, no sudac Trampus se nije oglasio. Dujmović je u 26. minuti pokušao iznenaditi Matkovića s ruba šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan. U 43. minuti Bilaver je s dva odlična poteza izbacio dva igrača Splita, ali lopta mu je malo pobjegla i ništa od prigode za Zadrane. Ferdo Milin, trener Zadra, u poluvremenu radi dvostruku zamjenu. U svlačionici je ostavio Weitzera i Bilavera, a uveo Oršulića i Čirjaka.
Uzaludne promjene
Međutim, ni to nije puno pomoglo njegovoj momčadi. Split je u 52. minuti stigao do trećeg zgoditka. Glavina je ubacio s lijeve strane, a Bagarić efektno petom s tri metra skreno loptu u Matkovićevu mrežu – 3:0. U 55. minuti slobodni udarac za Split izveo je Mate Bilić i pogodio gredu. U 60. minuti Zadar je bio blizu postizanja zgoditka. Čirjak je pokušao izravno iz kornera iznenaditi Zagorca, koji kratko odbija loptu, a  Oršulić u padu s osam metara pogađa vanjski dio mreže. Igrala se 63. minuta kada je Bagarić s desetak metara iskosa pokušao iznenaditi Matkovića. Lopta je prohujala tik uz vratnicu njegova gola. Dvije minute kasnije zgoditak momčdi sa Stanova. Čirjak je ubacio s desne strane, a Ivančić izmaknuo pažnji Splitovih stopera i loptu poslao u mrežu nemoćnog Zagorca – 3:1. U 85. minuti Bilić je odlično pucao, ali ponovno nije bio dovoljno precizan. Dvije minute kasnije, nakon kornera, glavom je pucao Tadić, ali lopta umjesto u mreži završva iza gola. U sudačkoj nadoknadi pokušao je Oršulić iz velike udaljenosti, ali nedovoljno precizno. Nakon dvije minute nadoknade sudac Trampus je označio kraj utakmice u kojoj su Splićani nadigrali Zadrane i zasluženo osvojili tri boda.

SPLIT – ZADAR 3:1

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja: 1.000. Sudac: Danijel Trampus (Osijek). Pomoćnici: Dražen Pejin (Vukovar) i Ivica Radošević (Osijek). Strijelci: 1:0 Glumac (2′), 2:0 Dujmović (12′), 3:0 Bagarić (52′), 3:1 Ivančić. (65′). Žuti kartoni: Šimurina, Weitzer, Oršulić (Zadar), Ibriks (Split). Crveni: –
SPLIT: Zagorac 6, Ibriks 6, Križanac 6, Glumac 6,5, Glavina 6, Dujmović 6,5, Radotić 6 (od 61. Kvesić 6), Vojnović 6 (od 78. Vitaić -), Roce 6 (od 72. Baraban 6), Bagarić 6,5, Bilić 6. Trener: Ivan Matić
ZADAR: Matković 5,5, Sarić 5,5, Bilaver 5,5 (od 46. Oršulić 5,5), Ješe 5,5, Neretljak 5,5, Banović 5,5, Šimurina 5,5, Weitzer 5,5 (od 46. Čirjak 5,5), Viduka 5,5 (od 75. Surać 5,5), Ivančić 6, Tadić 5,5. Trener: Ferdo Milin