11 C°

Prijatelji za Nedjeljka

22.08.2011. 22:00

Na igralištu Gaj  u organizaciji i pod pokroviteljstvom zatonske Turističke zajednice odigran je  tradicionalni Memorijalni  malonogometni turnir “Nedjeljko Peša 2011.”. Nastupilo  je osam momčadi iz Zatona,  Nina, Privlake, Zadra i Ninskih Stanova. U finalu je pod  svjetlima reflektora slavila  momčad Prijatelji Zaton pobijedivši mladi sastav Azine  iz Ninskih Stanova s uvjerljivih 8:0. Stanarci preko  Karla Pavlovića i Marka Jurline u 5., odnosno 13. minuti  nisu iskoristili dvije stopostotne prigode. Kako to  obično biva kada ne postignete pogodak, onda ga  primite, čemu svjedoči i daljnji tijek utakmice kada prvi  gol za domaćine u 15. minuti  postiže obrambeni igrač Damir Parač. U drugom poluvremenu potop Stanaraca  i prava golijada domaćina  koji su sa svih strana punili  mrežu vratara Svetka  Meštrovića. Najbolji strijelac (četiri gola) je napadač  Azina Frane Baljak, dok je  Krešimir Šarlija iz redova  domaćeg sastava ponio epitet najboljeg vratara.
U revijalnoj utakmici sastale su se ekipe Zatonke i  Zatonske neviste. U srazu  punom dinamike i u borbi za  prestiž na kraju su slavile  nevjeste zahvaljujući boljem  izvođenju udaraca s bijele  točke. Odlučujući gol postigla je Milena Peša. Pehare,  medalje i ostala odličja najboljima je uime obitelji pokojnog Nedjeljka Peše,  uručio njegov sin Josip, standardni prvotimac Rukometnog kluba Zadar. Nakon turnira uslijedio je domjenak uz  glazbenu pratnju Zorana Jelenkovića.