Pobjeda generacije

23.01.2011. 23:00

Vaterpolisti i struka Zadra  1952 ove su sezone odlučili da  konkurentima iz Prve B lige  više ne žele biti “rado viđena”  momčad. Momčad koja će  životariti na, ili oko začelja  ljestvice, a njihove će pobjede  biti uvrštavane u rubriku “novosti”. A da misle ozbiljno,  pokazali su preksinoć na  Višnjiku kada su s 20:8 deklasirali rovinjski Delfin. Godinu starijem i iskusnijem sastavu, pojačanom s tri nova  igrača, za otkloniti sve dvojbe  u susretu drugog kola trebalo  je svega 12 minuta. Zadar je,  naime, sredinom druge četvrtine vodio 10:1 te se jedino  preostalo pitanje odnosilo na  konačnu gol razliku.
Jadrešićev pogodak donio  je prvo vodstvo igračima u bijelim kapicama, a izjednačenje s igračem više Rovinjanima provizornu nadu.  No ona se ubrzo ugasila. Nakon dvije i pol minute igre u  prvoj četvrtini Zadrani su započeli svoju 9-0 seriju. Bobanović je do sredine drugog  perioda pogodio četiri puta, a  po jednom: Gledec, Čurković,  Stipić, Raić i Ančić. U spomenutom razdoblju gosti su  uspijevali izboriti se tek za rijetke (polu)prilike, međutim,  takve su završavale u rukama  Ivana Marcelića – posljednje  akvizicije Zadrana, pristigle iz  zagrebačke Mladosti. Uz novog čuvara mreže, Bobanović  je najuvjerljivije demonstrirao  snagu novog Zadra, odnosno  značaj uloge njegovih pojačanja. Ako nije zabijao,  odlično je dirigirao obranom  domaćih, pritom zaustavljajući sve pokušaje spuštanja  lopte do suparničkog sidruna.  Kraj golgeterskog posta Rovinjana označio je zgoditak  Capana u 15. minuti, no s  odgovorom na uspješnu realizaciju “plavih”, izabranici  Gorana Jovančevića nisu dugo  čekali. Gledec je 24 sekunde  do isteka poluvremena zabio  za 11:3. Iako je isključenje Jadrešića Delfin iskoristio za  četvrti pogodak, Stipić je sa  zvukom sirene najavio da nas  u nastavku očekuje još veći  potop gostujućih (12:4).
Ritam se u trećoj četvrtini  ponešto usporio, pa je stotinjak gledatelja na Višnjiku  svjedočilo razdoblju s najmanje pogodaka (4:1). Ipak, četiri lopte u gostujućoj mreži bile  su dovoljne za odlazak Zadra  na plus 11 (16:15). Više nego  dostatna zaliha u posljednjih  je osam minuta u bazen poslala igrače Zadra s manjom  minutažom, međutim, i oni su  ih okončali u svoju korist. Pogled na 20:8 na semaforu navukao je širok osmijeh na lice  Gorana Jovančevića.
– Pokazali smo da ćemo na  domaćim utakmicama biti  tvrd orah za sve preostale  momčadi, ali i da ove sezone s  pravom gajimo ambicije veće  od prošlogodišnjih. Ove smo  godine zreliji, taktički i tehnički potkovaniji i na kraju –  ekipiraniji, što smo demonstrirali protiv Delfina i nadam  se da ćemo nastaviti pokazivati u nadolazećim utakmicama – kazao je trener Zadra.

ZADAR 1952 – DELFIN 20:8

(5:1, 7:3, 4:1, 4:3)
ZADAR 1952: Marcelić, Lakoš, Gledec 4, Jurlina, Čurković 2, Raić 3,  Jadrešić 1, Stipić 2, Torić, I. Šarić, M. Šarić 1, Bobanović 5, Klarica, Ančić  2. Trener: Goran Jovančević.
DELFIN: Fabriš, Matošević, Stanojković 1, Rocco, L. Miletić, Capan 3,  Jakovčev 1, Brala 3, K. Miletić, T. Miletić, Pellizzer. Trener: Zvonko Živić.

Prva B HVL

Rezultati 2. kola: Zadar 1952 –  Delfin 20:8, Zagreb – Biograd  6:10, Opatija – Siscia 16:7, Kruna  Osijek – Galeb.
Redoslijed: Biograd, Opatija 6, Zadar 1952, Galeb MR, Siscia 3, Zagreb, Kruna Osijek, Delfin 0
U 3. kolu (29. siječnja) igraju: Siscia –  Zadar 1952, Biograd – Opatija, Delfin –  Kruna Osijek, Galeb MR – Zagreb.