3 C°

Dino Pervan dvoranski prvak Balkana

23.02.2014. 23:00

Hrvatska atletska reprezentacija nastupila na dvoranskom prvenstvu Balkana koje je u subotu održano u Istanbulu. Osvojene su ukupno četiri medalje od toga dvije zlatne te po jedna srebrna i brončana.
U skoku u dalj zlatnu je medalju osvojio Zadranin Dino Pervan skokom od 7,76 m. Zlato je osvojila i Ana Šimić u skoku u vis i potvrdila formu preskočivši ponovo 1,94 m. Na 60 m srebro je osvojila Andrea Ivančević sa svojim ovogodišnjim najboljim rezultatom 7,44, ali na 60 m prepone nije završila utrku.
Brončanu medalju na 400 m osvojio je Mateo Ružić sa 47,99. Zanimljivo je da su svi ostali hrvatski predstavnici osvojili 4. mjesto i to Zvonimir Ivašković na 60 m (6,87), Rudolf Kralj na 800 m (1:52,99), Marin Premeru u bacanju kugle s najboljim ovogodišnjim rezultatom (19,70 m) te Matea Matošević na 3000 m istrčavši svoj osobni rekord (9:22,64).