Jazine bolje od Sonik-Puntamike

23.02.2014. 23:00

U 15. kolu A-2 lige – jug Sonik-Puntamika je ugostila Jazine. Iako su Puntamičani bili favoriti u ovoj utakmici, još jednom se dokazalo kako gradski dvoboji uvijek nose veliku dozu neizvjesnosti i kako se u njima nikada ne može unaprijed otpisivati jednu momčad. U konačnici su slavile Jazine sa 66:58 i nanijele Soniku četvrti poraz u sezoni. Bio je to dvoboj malih brojki, a “gosti” su svaku četvrtinu minimalno dobili.
Iako Puntamičani nisu imali veći zaostatak, nisu se uspjeli vratiti i okrenuti utakmicu u svoju korist. Jazine je očekivano predvodio Roko Čiklić s 27 poena, Atelj je dodao 15, a Ivan Bulić 12. Za Sonik-Puntamiku je Mate Anđelić zabio 15, dok je jedini dvoznamenkasti još bio Josip Bulić s 12 koševa.
Sukošanci su doživjeli težak poraz na svom terenu od Cetine. Gosti su od početka imali inicijativu, kako je vrijeme odmicalo povećavali vodstvo i na kraju slavili s glatkih 25 razlike. Sukošanci nisu uspjeli dobiti niti jednu četvrtinu, a najučinkovitiji u njihovim redovima bio je Josip Mrkić s 22 postignuta poena.
Valja istaknuti da su u 15. kolu košarkaši Ribola Kaštele doživjeli svoj prvi poraz, i to na gostovanju u Omišu, no unatoč njemu, Kaštelani ne bi smjeli imati problema da osvoje prvo mjesto u A-2 ligi i izbore kvalifikacije za A-1 ligu, pogotovo nakon što su Puntamičani, koji su ih jedini mogli stići, poraženi u svom dvoboju.

SONIK-PUNTAMIKA – JAZINE 58:66

(15:16, 9:14, 13:14, 21:22)
Suci: D. Nekić i H. Raspović (oba Zadar).
SONIK-PUNTAMIKA: M. Segarić 2, M. Anđelić 14, B. Šoba, M. Gligora 5, J. Bulić 12, N. Marin 6, F. Mileta, J. Dražović 6, N. Jadrijev 4, T. Longin 7, V. Glavan 2, D. Bašić.
JAZINE: R. Čiklić 27, M. Jelčić 3, I. Bulić 12, F. Rutar, M. Atelj 15, T. Krstić 1, L. Banović, R. Baričević 4, D. Šipić 4, Z. Pehar.