12 C°

Na Višnjiku sve po starom

Autor: Andrija Prović

23.05.2010. 22:00

Derbi začelja između Zadra 1952 i Zagreba bio je dobra prilika domaćim vaterpolistima za prekid crnog niza. Međutim, 9. je kolo sastavu Gorana Jovančevića donijelo novo razočarenje te ga još više “zacementiralo” na posljednjem mjestu Prve B lige. Malobrojni gledatelji na Višnjiku u petak su tako posvjedočili vrlo dobrom izdanju Zadrana u prvom poluvremenu, no mladost i neiskustvo u nastavku će kumovati njihovom osmom uzastopnom porazu.
– Umjesto da odemo na četiri-pet golova razlike, mi smo uspjeli prokockati stečeno. Kasnije, kad smo se našli u situaciji da moramo loviti zaostatak, počeli smo igrati bezglavo te smo pokazali sve naše očite nedostatke – nezadovoljan igrom svoje momčadi izjavio je Goran Jovančević.
Jadrešić i Šarić zaslužni su za Zadrovih 4:2 u prvoj četvrtini. Oba su se dva puta upisivali u strijelce, dok pogotci Skale i Mateše još uvijek nisu nagovještavali novi posrtaj domaćih. Dapače. Unatoč nerealiziranom petercu Stipića i poravnanju Zagreba na 4:4, igrači u bijelim kapicama ubrzo će opet otići na plus dva. Ančić, a potom i Stipić pospremaju za 6:4, minutu i pol do isteka drugog razdoblja. Proslavu dobro odmjerenog udarca Stipića s osam metara poremetio je Mateša koji je prije velikog odmora vratio Zagreb na gol zaostatka (6:5).
U nastavku će se zadarski brod opasno nagnuti. Brzom realizacijom Zagrepčani ponovno anuliraju zalihu domaćih, a semafor je dvije i pol minute do kraja treće četvrtine pokazivao prvo vodstvo momčadi u plavim kapicama (7:8). Gosti ubrzo vode i s dva razlike, a ista će se zadržati i do kraja treće četvrtine.
S 9:11 ušlo se u posljednjih osam minuta. Predosjetivši da bi njegova momčad mogla potpuno potonuti, Jovančević nakon 9:12 zove minutu odmora. Grmio je strateg domaćih na svoje igrače, no bezuspješno. Sada je i sreća napustila Zadrane. Do kraja utakmice tri puta će pogoditi okvir gola, dok Zagreb bez većih problema odlazi na konačnih 11:15 i upisuje svoju drugu prvenstvenu pobjedu.

ZADAR 1952 – ZAGREB 11:15

(4:2, 2:3, 3:6, 2:4)
ZADAR 1952: Curać, Jukić – Šoša 1, Šunjo, Jurlina, Čurković, Raić 1, Jadrešić 2, Stipić 1, Plantak, I. Šarić 4, Lakoš, Santini, M. Šarić, Ančić 2. Trener: Goran Jovančević.
ZAGREB: Megery, Pavliško, Žunac, Tomić 1, Mrvačić 1, Skala 3, Alagić 3, Kovačić, Jureša 1, Borovinšek, Vlašić 2, Bračun, Mateša 4. Trener: Duško Baždar.

PRVA B HVL

Rezultati devetog kola: Zadar 1952 – Zagreb 11:15, Arsenal – Delfin 11:12, Salona – Biograd 9:8, Galeb – Opatija 11:9.
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Salona 8 7 0 1 96:68 14
Galeb MR 8 6 1 1 110:70 13
Siscia 8 5 1 2 102:82 11
Opatija 8 5 0 3 116:83 10
Biograd 8 4 1 3 73:71 9
Delfin 8 3 1 4 79:96 7
Arsenal 8 2 0 6 83:98 4
Zagreb 8 2 0 6 77:112 4
Zadar 1952 8 0 0 8 59:115 0
U 10. kolu (29. svibnja) igraju: Zadar 1952 – Delfin, Arsenal – Siscia, Galeb – Zagreb, Biograd – Opatija, Salona slobodna.