Zadranima treće mjesto

Autor: Andrija Prović

23.05.2010. 22:00

U posljednjem, 26. kolu Prve Dukat lige rukometaši Zadar Slada pobijedili su Slatinu 33:36 te s 19. ovosezonskom pobjedom okončali prvenstvo na trećem mjestu.
U Podravinu su Zadrani krenuli nadajući se u možebitna (velika) iznenađenja u Puli ili Velikoj Gorici, međutim i Arena i Gorica očekivano su potvrdili uloge favorita nad Županjom i Prelogom te ostvarili plasman u Premijer ligu. Iako demoralizirani prošlotjednim neuspjehom u srazu s Puljanima i bez četiri standardna prvotimca, igrači Roka Paleke u subotu su smogli snage barem za utješna dva boda.
Slaba je to nagrada za sastav koji je od početka sezone bio u samom vrhu ljestvice, no “plavi” su svoje ambicije zakopali u neočekivanom posrtaju u Umagu, tj. u posljednjih devet sekundi okršaja s izravnim konkurentom Arenom.
Zadrani u utakmicu ulaze indisponirano, dok njihovu dekoncentraciju dobro koristi mladi domaći sastav koji će voditi većim dijelom prvog poluvremena. Uz lošu obrambenu rolu, Palekini izabranici iz minute u minutu sakupljaju sve više isključenja. Posljedica je minimalni zaostatak na poluvremenu (16:15).
U nastavku će se obje momčadi smjenjivati u vodstvu od gola ili dva, s naglaskom na brzu igru, praktički bez obrana. Ipak, u posljednjih desetak minuta gosti su odlučni dokazati da su kvalitetniji sastav.
Zadrani ubacuju u višu brzinu te na krilima Buovca i Bašića postavljaju konačnih 33:36 – tri razlike za potvrdu trećeg mjesta u ukupnom poretku.
Kao i veći dio sezone, Bašić s 13 i Buovac sa sedam pogodaka predvodili su rukometaše iz Mocira. Zadrani su nastupili bez Vučkovića, Samaržije, Humbolta i Mijolovića.
– Željeli smo pobjedom završiti prvenstvo. Unatoč dosta muke dobrim dijelom utakmice, u završnici smo pokazali karakter te riješili sve dvojbe – Roko Paleka se kratko osvrnuo na posljednji ovosezonski dvoboj svoje momčadi.

SLATINA – ZADAR SLAD 33 (16):36 (15)

SLATINA – Dvorana srednje škole Slatina. Gledatelja: 50. Suci: Mario Ladić, Dalibor Palentar (oba Bjelovar).
SLATINA: Šomođi (13), Marčić (2), Balković, Bencan 5 (2), Filipović 3, Berker 4, Medved 1, Poje, Jedžud 1, Bočkaj 4, Hadrović 11 (6), Janečić 4. Trener: Goran Rajković.
ZADAR SLAD: Balent (13 + 1), Cota (4), Buovac 7, Torbarina, Bašić 13 (8), Jerak 3, Peronja 1, Brkljača 4, Vidović 1, Markić 2, Peša 2, Miletić 3. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Slatina 8 (9); Zadar Slad 8 (9).
Isključenja: Slatina 6 minuta, Zadar Slad 18 minuta.

Prva Dukat liga

Rezultati 26. kola: Slatina – Zadar Slad 33:36, Arena – Županja 34:28, Gorica – Prelog 48:21, Trilj PV – Solin 32:28, Senj Wallenborn – Kaštela Adriachem 26:26, Ivančica Ivanec – Crikvenica 35:33, Đakovo – Umag jigrano jučer.
Trilj P.V. 26 3 2 21 632:785 8

Ninčevićevih sedam za novu pobjedu “lisica”

Ivan Ninčević odigrao je odličnu partiju u 32. kolu njemačke rukometne Bundeslige. Zadranin je sa sedam golova bio drugi strijelac Fuchse Berlina u gostujućoj pobjedi nad Rhein-Neckar Löwenom. Pogodak više za „lisice” su postigli Michael Kubisztal i Johannes Sellin. Njegova momčad uoči tri posljednja kola zauzima deveto mjesto na ljestvici.