Drugo poluvrijeme za slavlje Aenone

23.08.2010. 22:00

Nastupilo je osam momčadi iz Zatona, Nina, Zadra, Privlake, Kožina… Turnir je osvojila Aenona iz Nina koja je u finalnom ogledu 6:2 deklasirala momčad Prijatelja. Nakon što je prvo poluvrijeme završilo s 2:2 obje su momčadi u nastavku krenule otvorenije. U 38. minuti vratar Aenone je s linije svog gola poslao loptu u nebranjeni protivnički gol, dok je u 39 minuti majstorskim pogotkom njegov suigrač Dado Stulić stavio “točku na i”. Po ocjeni organizatora i voditelja turnira za najboljeg vratara proglašen je golman Aenone Branimir Kapović, dok je s postignutih pet zgoditaka najboljim strijelcom proglašen Jurica Sorić iz Prijatelja.
U malonogometnoj revijalnoj utakmici žena sastale su se ekipe Zatonke i Zatonske neviste. Dok su imale snage Zatonke su držale konce igre u svojim rukama završivši prvo poluvrijeme u svoju korist 2:0. No, u nastavku sasvim druga slika na terenu. Neviste su se trgnule iz “sna” te su na kraju zahvaljujući dobroj igri posebno njihovog navalnog reda utakmicu privele kraju u svoju korist. Pehare, medalje i ostala odličja najboljima u ime obitelji pokojnog Nedjeljka Peše, uručio njegov sin Josip Peša, inače standardni prvotimac zadarskog rukometnog prvoligaša.
AENONA NIN 6
PRIJATELJI 2
ZATON – Malonogometno igralište Gaj. Gledatelja 200. Sudac: Mario Mazija (Zadar).
AENONA NIN: B. Kapović (1), Kuzmar (1), Čvrljević (1), Bukvić (1), Vulić, Pijaca, D.Stulić (1), Knežević (1), Lukić. Voditelj: Damir Stulić.
PRIJATELJI: Marušić, Sorić (1), Štrkalj (1), Verunica, M.Grubić Huso, Kevrić, Preložnik, Novokmet, Parac. Voditelji: Alen Vedrić i Biser Peroš.