25 C°

Slavonke uzele ponuđeno

Autor: Andrija Prović

24.01.2010. 23:00

U subotnjem ogledu 11. kola A-1 lige košarkašica ekipa Požege je nakon uzbudljive završnice i drugi put ove sezone svladala Zadar. Kao i u četvrtom kolu, košarkašice Zadra su nakon hvatanja priključka ušle u rezultatski izjednačene posljednje minute, no Slavonke će iskoristiti brojne greške i nerealizirana slobodna bacanja domaćih te se s Višnjika vratiti s dva nova boda.
U posljednji period krenulo se s prednošću gošći 41:47. Činilo se tada, s obzirom na igru Zadra, da je šest koševa razlike nedostižno za Mazijinu ekipu. Ipak, Ina Marin s dva brza koša smanjuje zaostatak, dok Marina Akšamović posprema oba slobodna za izjednačenje(47:47). Iako potonja pod obručem ne koristi naizgled sigurne šanse za realizaciju, Ivana Blažević pogađa tricu za 9-0 seriju domaćih. Do kraja je ostalo nešto više od četiri minute, a na liniji slobodnih bacanja sada je Ema Meštrović. Ona promašuje oba puta, međutim, dobiva priliku za popravni iz drugog pokušaja, ali lopta opet ne prolazi kroz mrežicu. Semafor i dalje pokazuje 50:47. Požega, s druge strane, nije ništa koncentriranija, tako da je nakon novog pokušaja “bijelo-plavih” Glorija Sikirić u prilici povećati prednost. Ona pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a rezultat se nakon dugo vremena mijenja na 51:47. Nakon dalekometnog ubačaja Tošić, a potom i kontre Lovrić Požežanke bilježe minimalnu prednost. Zadranke ne uzvraćaju, dok je Mazijina minuta odmora dvije sekunde prije isteka napada premalo da se bilo što promijeni. Božić realizira jedno slobodno za 51:53 prednost gošći te je do kraja utakmice ostalo tek pet sekundi. Priliku tada, naravno s linije slobodnih, dobiva Ina Marin, no i njen je učinak polovičan, odnosno nedovoljan za produžetke. Nakon osobne Akšamović, Sanda Tošić, ponajbolja igračica Požege postavlja konačnih 54:52.
Izjednačeno prvo poluvrijeme obilježila je koliko-toliko dobra igra Zadra u obrani, međutim, pokušaji šuta za dva nerijetko su završavali ne dodirujući obruč ili odbijajući se od rub table. Srećom po njih, niti Požega nije mnogo raspoloženija te se na odmor odlazi s 30:30. Treći period pripao je gošćama koje kombinirajući zonu i igru na čovjeka dolaze do prednosti od šest koševa.

ZADAR52 – PLAMEN POŽEGA54

(14:14, 16:16, 11:17, 11:7)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 80. Suci: Davor Stojić i Ante Braica(oba Šibenik).
ZADAR: Sikirić 1 (1-2), Sesar, Popović, Majstorović, Jeričević 4 (2-4), Skroče, A. Erslan, Marin 18 (3-4), Blažević 14 (2-2), Meštrović 2 (0-2), Akšamović 13 (3-5), Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
PLAMEN POŽEGA: Lovrić 9, Stazić, Božić 4 (4-6), Ercegović, Štrmelj, Tošić 15 (1-2), Soldo 2 (2-2), Dukić, Ercegović 5 (1-1), Bilić 14 (6-8), Horvat 5 (1-1). Trener: Vladimir Engiman.
Šut za dva: Zadar 13-40 (32,5%); Plamen Požega 12-25 (48%).
Šut za tri: Zadar 5-20 (25%, Marin 3, Blažević 2); Plamen Požega 5-25 (20%, Tošić 4, Lovrić).
Slobodna bacanja: Zadar 11-19 (57,9%); Plamen Požega 15-20 (75%).
Skokovi: Zadar 30 (9); Plamen Požega 25 (6).
Osobne pogreške: Zadar 19; Plamen Požega 17.

Slab šut

– Razlog porazu u prvom redu leži u našem lošem postotku šuta. Htijenja i borbenosti nije nedostajalo, no jednostavno nije išlo. Unatoč lošem šuterskom danu, imali smo svoju priliku, međutim, nismo je iskoristili – rekao je pomoćni trener Zadra Branimir Peričić.

U Kupu na Gospić

U četvrtfinalu Kupa Ružice Meglaj Rimac Zadranke će biti domaćin Gospiću, aktualnim prvakinjama Hrvatske i braniteljicama titule pobjednika Kupa. Igra se jedna utakmica koja je na rasporedu 17. veljače, a pobjednik će izboriti plasman na završni turnir četiri najbolje ekipe.
Raspored četvrfinala: Omiš – Šibenik Jolly, Lupapromotion NZ – PGM Ragusa, Agram – Medvešak, Zadar – Gospić CO,