Zadrani nastupili na 2. Plivačkom maratonu Raslina

24.07.2011. 22:00

U Raslini na Prokljanskom jezeru u subotu je održan drugi po redu Plivački maraton Raslina – natjecanje na kojem je u konkurenciji 59 domaćih i inozemnih dalekoprugaša nastupilo i sedmero predstavnika Kluba daljinskog plivanja Donat.
Nevrijeme i obilna kiša obilježili su i zamalo odgodili pet – kilometarski maraton, dok će većina sudionika plivanje na Prokljanskom jezeru zapamtiti kao jedan od najvećih izazova u karijeri. Spomenuti uvjeti, međutim, nisu spriječili Zadrane da ponovno ostvare vrlo dobre rezultate. Najbolji među njima bio je Dražen Adžić, s vremenom 1:15:33.00 treći u apsolutnoj i drugi u kategoriji 40-50 godina. U kategoriji 30-40 Filip Erceg bio je drugi, a u ukupnom poretku šesti. Siniša Pezelj i Igor Grašo utrku su završili na 10. i 14. mjestu (apsolutno), dok su se u ženskoj konkurenciji istakle: Vekenega Profaca,  kojoj je isplivanih 2:02:22.00  donijelo prvo mjesto u kategoriji 30-40, odnosno Silva Masnov, s vremenom 2:04:48.00 prva među plivačicama od 40 do 50 godina. Josip Aralica je odustao, a naslovom pobjednika okitio se Rok Mihovec iz slovenskog PK Triglav Kranj (1:09:02.00).