Utorak, 23. travnja 2024

20 C°

Spašeni iz okna

24.10.2010. 22:00

Dvoboj sedmog kola Prve Hrvatske rukometne lige u Mocire je prekjučer donio malo ovosezonskog sunca – rukometaši Zadra u neizvjesnoj su završnici s 26:24 slavili protiv Mladog rudara te upisali prvu pobjedu.
Domaći u 40 minuti imaju igrača manje, no na njihovom je kontu zaliha od četiri gola (18:14), a Matija Merhar na liniji za kaznene udarce. Sjajno dotadašnje izdanje 16-godišnja uzdanica “plavih” ne uspijeva ukrasiti novim, osmim po redu pogotkom, a njegov promašaj otvorio je ponor iz kojeg će se izabranici Igora Nikolića penjati narednih 15 minuta: Bronić, Erstić, dva puta Peruško i Bartolić, zaslužni su za 5:0 seriju Labinjana i prvo vodstvo kod rezultata 18:19 (45. minuta). Jerak je, istina, ubrzo izjednačio, no odlazak “rudara” na plus dva (20:22) u 49. za domaće nije mirisao na dobro. Zadar je uskoro promašio još dva penala i činilo se da će bodovi u Labin.
Ipak, glad za pobjedom Zadar je potjerala u pokušaj da nešto promijene. Surać zabija iz kontre s igračem manje, dok Samaržijin suhi list u 55. donosi novo izjednačenje (23:23). Tada se i sreća osmjehnula “plavima”: dva uzastopna pokušaja gostujućih završavaju na vratnici, a Humbolt i Surać koriste dekoncentraciju suparnika te odvode svoju momčad na 25:23. Do kraja je ostalo svega dvije minute u kojima je Jerak potvrdio slavlje Zadrana, a Peruško iz penala tek ublažio poraz i postavio konačnih 26:24.
– Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobjedi. Nije bilo lako, no zalaganje i veliku želju na kraju smo uspjeli kapitalizirati. Ne bih želio nikoga isticati jer je ovo bila u prvom redu pobjeda kolektiva. Stanku od dva tjedna sada ćemo iskoristiti za dodatno uigravanje i pokušaj da i u nadolazećim utakmicama nastavimo prikupljati bodove – izjavio je Igor Nikolić, trener Zadra kojeg zasigurno veseli podatak da su povratnici Mijolović i Samaržija odigrali vrlo dobru partiju, dok su raspoloženi Cota na vratima, standardni Surać i sve bolji Merhar, zalog optimizmu pred gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca.
U početku utakmice gledali smo čvrste obrane i nervozne, često ishitrene pokušaje obje momčadi. Prvi gol Zadrani zabijaju u petoj minuti, a prednost neće ispuštati sve do odlaska na veliki odmor kada se popela na maksimalnih plus četiri (14:10). Zadržat će je i u prvih 10 minuta nastavka.

ZADAR – MLADI RUDARN 26 (14):24 (10)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 100. Suci: Darko Cerniar (Rijeka), Kristijan Grubišić (Sveta Nedjelja).
ZADAR: Torbarina, Franković, Jerak 3 (1), Samaržija 1, Šeremet, Šimičević, Peronja, Svorcina (4), Čirjak, Peša 1, Mijolović 2, Maričić, Humbolt 5, Cota (13 +3), Merhar 7 (5), Surać 7. Trener: Igor Nikolić.
MLADI RUDAR: Demetlika, Bronić 4, V. Jajčević, Erstić 4, Bartolić 3, Kereš 1, Dorić, Kadoić – Balaško, Prskalo, Griparić 2, Slipčević (11 + 4), Peruško 7 (3), Mayer 2, D. Jajčević 1, Isanović, Banović. Trener: Igor Gmaz.
Sedmerci: Zadar 6 (10); Mladi rudar 3 (6).
Isključenja: Zadar 10 minuta; Mladi rudar 6 minuta.

PRVA HRL

Rezultati 7. kola: Zadar – Mladi rudar 26:24, Prelog – Đakovo 33:35, Županja – Umag 27:22, Spačva Vinkovci – Crikvenica 29:22, Osijek – Hrvatski dragovoljac 28:23, Ivančica Ivanec – Brod Konstruktor 26:26, Kaštela Adriachem – Senj Wallenborn (jučer).
Senj Wallenborn 12, Spačva Vinkovci 11, Đakovo 10, Brod Konstruktor, Kaštela Adriachem, Ivančica Ivanec 9, Osijek 8, Crikvenica, Županja 6, Mladi Rudar, Hrvatski dragovoljac 5, Umag 4, Zadar 3, Prelog 1
U 8. kolu (6. i 7. studenog) igraju: Hrvatski dragovoljac – Zadar, Đakovo – Brod Konstruktor, Mladi rudar – Ivančica Ivanec, Crikvenica – Osijek, Senj Wallenborn – Spačva, Umag – Kaštela Adriachem, Prelog – Županja.