Na redu Radnik i Rudar

Autor: Drago Bajković

25.01.2013. 23:00

Nakon uvjerljivog poraza od Istre 1961 Zadrane ovoga vikenda očekuju dvije ogledne utakmice. Najprije će se u subotu druga momčad ogledati s Radnikom iz Gorice, dok će poslijepodne Zadar igrati protiv slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja. Prvotno je bilo planirano da se obje utakmice igraju u nedjelju, ali je zbog određenog broja igrača s lakšim ozljedama, odlučeno da se “razvuče” u dva dana. Trener Ferdo Milin je nakon poraza od Istre 1961 naglasio kako od svojih igrača očekuje iskupljenje u sljedećim utakmicama. Odaslao je opomenu s naglaskom da se ne treba obazirati na prošlost i dobre partije na kraju jesenskog dijela prvenstva, već da sve snage i razmišljanja valja usmjeriti na ono što slijedi. Za očekivati je da će i ove dvije utakmice u nedjelju biti na pragu toga. Moramo primijetiti da je Zadar prvo poluvrijeme protiv Istre 1961 odigrao dobro, uostalom, rezultat je nakon 45 minuta bio 0:0. Uz to prvoligaš sa Stanova je u tom periodu imao dvije 100-postotne prigode, i da je barem jedna iskorištena Zadrani bi imali prednost. Ovako je u nastavku utakmice drastičan pad koncentracije donio čak pet pogodaka u mreži Zadrana. Iako rezultati u pripremnom razdoblju nisu mjerilo, ipak je dobro pobjeđivati, ako ni zbog čega drugoga, a onda zbog samopouzdanja. Intuicija nam govori da bi se danas i sutra to moglo i dogoditi.