Biograd potopio zadarsku mladost

Autor: Andrija Prović

25.04.2010. 22:00

U utakmici šestog kola Prve B lige vaterpolisti Biograda u petak su upisali svoju treću ovosezonsku pobjedu, a županijski derbi sa Zadrom 1952 bio je očekivana potvrda sastava kojeg je konačnih 6:10 poguralo prema vrhu ljestvice. S druge pak strane, bazen na Višnjiku i domaća publika igračima Gorana Jovančevića nisu bili dovoljni za upisivanje prvih bodova. Nakon pet pokušaja iz šest kola Zadrani su i dalje posljednjeplasirana momčad. Nade domaćih tinjale su potkraj treće i početkom posljednje četvrtine, međutim, superiorniji Biograđani opravdali su ulogu favorita ne dopustivši zadarskoj mladosti izgledniju priliku za preokret.
Nakon uvodnog ispitivanja snaga igrači u plavim kapicama ubrzo će preuzeti inicijativu. Kontra Sabionia, a nedugo zatim i realizacija Lugovića s igračem više, odvode Biograd na 0:2 u trećoj minuti. Prvi konkretniji pokušaj Zadrani bilježe preko Gatare, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Nešto više koncentracije imao je Igor Šarić koji smanjuje na 1:2.
Potkraj prvog razdoblja Jadrešić je zaradio isključenje poslije prekršaja na Aniću, a isti igrač odmah koristi novonastalu prednost (1:3). Do isteka prve četvrtine ostalo je 40 sekundi – više nego dovoljno Šariću za svoj drugi pogodak. S pozicije sidruna zadarska desetka lakoćom poentira.
Peterac je Sabioniu donio drugi, a Biogradu četvrti gol na otvaranju drugog perioda. Zadar je odigrao koliko – toliko u defanzivnom dijelu, no, bezidejnost u napadu koštat će ih tri gola minusa na poluvremenu (Anić za 2:5).
Biograd u drugom dijelu nastavlja svoju seriju, opet s dva uzastopna gola. Gatara u međuvremenu ne realizira priliku s pet metara te se činilo da su sve dvojbe riješene. Ipak, Jukić – Šoša i Jadrešić pobrinuli su se za nešto uzbudljiviju završnicu u koju se ušlo rezultatom 4:7.
Nakon pogotka Stipića za 5:7, Denis Šupe, trener Biograda, zove minutu odmora. Ista je očito urodila plodom jer gosti ubrzo odlaze na plus četiri (5:9), odnosno potvrđuju ulogu trenutačno kvalitetnije i iskusnije momčadi. Mreže se posljednji put tresu sredinom posljednje četvrtine, no golovi Stipića (Zadar) i Denija Šarića (Biograd) poslužili su tek za održavanje razlike.

Prva B liga

Rezultati šestog kola: Zadar 1952 – Biograd 6:10, Galeb MR – Arsenal 17:11, Zagreb – Salona 6:12, Delfin – Siscia 14:15, Opatija slobodna.
Zadar 1952 5 0 0 5 31:68 0
U 7. kolu (8. svibnja) igraju: Zadar 1952 – Galeb, Arsenal – Opatija, Siscia – Biograd, Salona – Delfin, Zagreb slobodan.

ZADAR 1952 – BIOGRAD 6:10

(2:3, 0:2, 2:2, 2:3)
ZADAR 1952: Klarica, Jukić – Šoša 1, Plantak, Jurlina, Čurković, I. Šarić 2, M. Šarić, Raić, Jadrešić 1, Stipić 2, Gatara, Santini, Curać, Ančić. Trener: Goran Jovančević.
BIOGRAD: Rukavina, Sabioni 3, Vulas, Šakić, Anić 2, Jelavić, Vlahov, Šarić 1, Macuka, Pilipović 2, Brzić, Radas, Baričić, Lugović 2. Trener: Denis Šupe.

Riječ trenera

Denis Šupe, Biograd: – Očekivao sam tešku utakmicu jer se radi o dvije susjedne momčadi koje se međusobno vrlo dobro poznaju. Smatram da smo s četiri gola razlike na kraju ostvarili zasluženu pobjedu. Zadovoljan sam igrom svog sastava koji kvalitetom spada u vrh Prve B lige, dok su Zadrani pokazali da s mladim igračima imaju vrlo dobru perspektivu.
Goran Jovančević, Zadar 1952:
– Po ovoj se utakmici vidi da trebamo još dosta vremena provesti u bazenu da bi se ravnopravno nosili s ostalim momčadima u Prvenstvu. Nažalost, u trenucima kada je trebalo odgovoriti na pravi način, mladost i neiskustvo mojih igrača utjecali su na krute ruke, a u starijim suigračima nisu imali kvalitetnu podršku. No, i dalje ćemo ustrajati u svom putu, a to je da mladi sve više dobivaju priliku.