Subota, 27. travnja 2024

7 C°

Rukometaši prošetali Međimurjem

25.09.2009. 22:00

Iako najavljivano kao teže gostovanje, rukometaši Zadar – Slada u subotu su u trećem kolu 1. HRL protutnjali Prelogom ostvarivši uvjerljivu pobjedu 18:39. Nakon što su se iz Velike Gorice vratili praznih ruku, Zadrani su nakon Umaga lakoćom deklasirali i slijedećeg protivnika čime su još ozbiljnije istaknuli kandidaturu za ulazak u Premijer ligu.
Domaći rukometaši značajniji su otpor pružali jedino u uvodnim minutama utakmice kada Zadar bilježi i prvi neiskorišteni sedmerac; no čvrsta obrana i nekoliko povezanih napada, rukometaše iz Mocira ubrzo dovodi do sedam golova prednosti(17. minuta). Upravo u tom razdoblju, u igru ulazi odnedavno najzvučnije lige – Ivan Ninčević koji započinje svoj niz od ukupno 13 golova. Napomenimo kako u slijedećih 10 minuta Prelog nije upisao niti jedan pogodak. Tako je semafor na kraju prvog dijela ubilježio 5:22 za Zadar – Slad. Kako je utakmica praktički bila odlučena već koncem poluvremena, Roko Paleka je ponovo imao priliku u igru uvesti igrače s inače manjom minutažom. Konačnih 21 razlike dobar su razlog za optimizam Zadrana pred četvrto kolo i gostovanje u dalekom Đakovu.
– Što reći o utakmici u kojoj su se gotovo svi igrači upisali u strijelce i skoro sve nam je polazilo za rukom. Iako rezultat može drugačije sugerirati, Prelog je ozbiljna momčad, no protiv nas nisu imali šanse. Sretni smo, ali ovo je tek početak. Slijedeća utakmica u Đakovu sigurno će biti teža od ove. Ne smijemo zaboraviti prošlogodišnje poraze od njihove mlade i ambiciozne momčadi. Uz još jačeg protivnika, i put do Đakova još je jedna prepreka koju ćemo, nadam se, uspješno zaobići – rekao je Frane Kardum, pomoćni trener rukometaša Zadra.

PRELOG – ZADAR SLAD 18:39

PRELOG – Dvorana ŠRC Prelog. Gledatelja: 200.
Suci: Plentaj(Bjelovar), Dužić(Virovitica).
PRELOG: Kolarek, Belić 1, Lesak 2, Bauer 2 (1), Koblaj 4 (1), Bergovec 2, Novak, Bratković 3, Čonkaš 1 (1), Malek, Peklar 2, Vuk 1, Lisjak, Janušić. Trener: Dubravko Kozjak.
ZADAR SLAD: Balent (13), Cota (7), Svorcina (2), Vučković 3, Jerak 3 (2), Buovac 4, Torbarina 1, Ninčević 13 (3),  Merhar 3, Peša, Brkljača 4, Humbolt 4, Markić, Bašić 4. Trener: Roko Paleka.
Sedmerci: Prelog 3 (5); Zadar Slad 5 (8).
Isključenja: Prelog 4 minute, Zadar Slad 10 minuta.