Subota, 27. travnja 2024

8 C°

Tužni zadarski derbi

26.02.2012. 23:00

I prije utakmice znalo se da je Dr. Časl prejaka momčad za Donat. Zagrebački sastav u kojemu, za hrvatsko prvenstvo, nastupaju Jia Zeng, Tan Ruiwu i Tomislav Kolarek jednostavno je prejak za bilo kojeg hrvatskog ligaša. No, tužno je u subotu bilo pratiti dvoboj u kojemu se Zadranima suprotstavila jedna od najboljih europskih momčadi. Ne zato što igrači Donata u tom dvoboju nisu uzeli niti jedan set, već zato što je prvoligaški derbi-susret posjetilo svega nekoliko gledatelja, par novinara i tri osobe iz gostujuće delegacije.
O utakmici se nema puno stvari reći. Razlika u kvaliteti je ogromna, a stolnotenisači Donata u niti jednom trenutku nisu imali set-loptu, a najbliže osvajanju seta bio je Domagoj Maglić koji je u drugom setu dvoboja protiv Jia Zenga vodio 8:6. I to je to. Bivši igrač Donata Tomislav Kolarek prepustio je 19 poena Marakoviću, Tan je bio ubojitiji pa je dopustio Alanu Jalžabetiću svega devet poena, dok je Maglić Zengu uhvatio 20. U parovima slična priča. Dvoboj je bio gotov za nekih 45 minuta.
Istini za volju takav scenarij je bio i očekivan, a da su Zadrani i pružili bolji otpor, rezultat bi vjerojatno bio isti. Možda bi se jedino osvojio set-dva.
Donat se i dalje nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s osam pobjeda i pet poraza. Plasman u doigravanje je manje-više osiguran jer sve svoje konkurente za četvrtu poziciju Zadrani su svladali u oba dvoboja. Teško da će stolnotenisači trenera Denisa Karlovića uspjeti napasti treće mjesto, odnosno oduzeti ga Libertasu koji ima pobjedu više od Donata, ali i 4:0 iz prvog međusobnog dvoboja. Doduše Zadrani će ugostiti Dubrovčane u idućem kolu, ali napad na treće mjesto pretpostavljao bi i revanš od 4:0, a to je ipak malo teže za očekivati.

Donat – Dr. Časl 0:4

Maraković – Kolarek 0:3 (6:11, 4:11, 9:11), Jalžabetić – Tan 0:3 (4:11, 1:11, 4:11), Maglić – Zeng 0:3 (5:11, 8:11, 7:11), Maglić/Jalžabetić – Tan/Zeng 0:3 (2:11, 4:11, 7:11)

Superliga

Rezultati 13. kola: Donat – Dr. Časl 0:4, Željezničar – Zagreb 1:4, Libertas – Dugo Selo 4:0, Pula – Trans Agram 4:0, Vodovod – Olimpija 4:3
Redoslijed: Dr. Časl 26, Zagreb 25, Libertas 22, Donat 21, Olimpija 20, Pula, Vodovod 19, Trans Agram 16, Željezničar 14, Dugo Selo 13
Parovi idućeg kola: Donat – Libertas,  Vodovod – Zagreb, Olimpija – Pula, Trans Agram – Dr. Časl, Dugo Selo – Željezničar.