Šibenčani razbijeni u dvije četvrtine

26.02.2017. 23:00

Košarkaši Zadra odigrali su odličnu utakmicu protiv šibenskog Jolly JBS-a i ostvarili više nego uvjerljivu pobjedu, a važno je i da je trener zadarskog sastava Aramis Naglić mogao bez straha odmoriti većinu nositelja. Tako su  dosta minuta dobili Brzoja, Georgiev i Lovre Bašić, koji je odigrao vrlo dobru utakmicu, a jako je važno da mladi zadarski organizator igre što prije dođe do dobre forme, jer u idućem periodu Zadrane očekuje niz izuzetno važnih utakmica. Na kraju su svoju priliku dobili i Vraneš i Jelenković.
– Nisam očekivao ovako laganu utakmicu – iskren je bio Naglić, čiji su igrači, nakon uspavane prve četvrtine, fantastično odradili drugu i treću. Tako su drugu dobili sa 30:10, a treću sa 20:6. I otišli na +37. Na kraju Naglić nije želio čuvati razliku (Zadar je u Šibeniku u prvom dijelu izgubio s 30 razlike), već mu je želja bila odmoriti nositelje igre.
– Nije imalo smisla hvatati neki rezultat, kada već u srijedu igramo protiv Cibone. Važno nam je bilo odmoriti igrače, ali i dati priliku igračima koji radi realnih razloga ne igraju mnogo u ovom trenutku.
Ivan Ramljak je pogodio tricu i Zadar je poveo 14:9. Prije toga gosti su bolje otvorili dvoboj i nakon treće minute poveli 7:4. Ali tada Zadrani stišću u obrani, Ivan Ramljak dobro kontrolira Scotta, pazi se na Novačića i gosti teško dolaze do otvorenih šuteva. Defanzivno su Zadrani malo pali kada je Ramljaka zamijenio Kovačević pa su košarkaši Jollyja došli do daha i preko Scotta smanjili na 17:16,  a minutu prije kraja prve četvrtine tricom Bilinovca i pogođenim slobodnim bacanjem Novačiča i poveli (20:19). Inače trener Zadra Aramis Naglić utakmicu je otvorio s Mislavom Brzojom i Aleksandrom Georgievom, igračima koji nisu u Naglićevoj eri se naigrali.
Serijom 5:0 (Kovačević trica, Brzoja na asistenciju Bašića) Zadar otvara drugu dionicu, a posebno je razigran Kovačević koji novom tricom i asistencijom za Frankea donosi Zadru +8 (31:23), nakon čega trener gostoju mora zvati minutu odmora. Bašić na „playu”, Kovačević i Franke vani, a Krajina i Barać u rekeru petorka je koja je dobro, prije svega napadački funkcionirala u tim trenucima pa je i razlike uskoro postala dvoznamenkasta. Bašić se osjećao ugodno i to se vidjelo, iako nije mnogo zabio. Kovačević je s druge strane bio šuterski raspoložen, a nakon što je pogodio novu tricu i slobodna bacanja, Zadrani su prvi puta stigli i na +15 (44:29).
A samo 20-ak sekundi kasnije ponovno je Kovačević pogodio tricu, a nakon njega i Barać nakon skoka u napadu i minutu prije kraja poluvremena za semaforu ja stajalo 49:29.  Gosti se nisu mogli „sastati” sa šutom, a s druge strane košarkaši Zadra su to pošteno iskažnjavali.Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 51:32.
„Željenoj” razlici od +30 Zadrani su se približili nakon pet minuta treće četvrtine. Obrambeno je Zadar stajao odlično, Jolly se nije mogao snaći na takvu igru Zadar je, prije minute odmora Jollyja, imao 58:32. Vladović nije počeo drugo poluvrijeme, Bašić je igrao mnogo i dobro. Opet je Naglić u petorku stavio Brzoju i Georgieva, a nakon nesportske pogreške Jollyja, druge na utakmici, Bašić je nakon slobodnih bacanja doveo svoju momčad na +30 (62:32).
Do kraja utakmice Zadrani su odrađivali posao. Vladović se nije niti vraćao u utakmicu. Ramljak i Marinković su igrali kratko u drugom dijelu, a Naglić je priliku dao Vranešu i Špaleti.
Nije na kraju završilo s 30 razlike. Nije bilo niti bitno. Iako je Zadar u jednom trenutku imao + 37 (71:34), na kraju je završilo 84:72, odnosno samo +12, ali to nije nimalo umanjilo odličnu igru Zadra, u jednoj od najboljih utakmica ove sezone.

ZADAR – JOLLY 84:72

(21:22, 30:10, 20:6, 13:34)
ZADAR  – Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 1500. Suci: Alfred Jovović, Nikola Perlić, Hrvoje Jurković.
ZADAR : Bašić 10 (5-6), Vladović 6, Vraneš, Krajina 12 (2-2), Georgiev 7, Špaleta, Brzoja 2 (2-2), Marinković 8 (4-7), Barać, Ramljak 6 (1-2), Kovačević 22 (2-4), Franke7. Trener: Aramis Naglić.
JOLLY JBS: Penn 3, Kiepo, Došen 6, Markulin 2 (2-2), Marić, Bilinovac 9, Papac 13 (1-1), Perković, Novačić 19 (1-2), Brkić13 (1-2), Špralja, Scott 7 (3-3). Trener: Ivan Velić.
Šut za dva: Zadar 16-39 (41%), Jolly JBS 20-42 (48%)
Šut za tri: Zadar 12-27 (44%), Jolly JBS (8-29 (28%)
Slobodna bacanja: Zadar 16-23 (70%) , Jolly JBS 8-10 (80%)
Skokovi: Zadar 41 (26+15), Jolly JBS 45 (27+18)