Srijeda, 24. travnja 2024

9 C°

MIOC-u srebro, Virusi brončani

26.04.2017. 22:00

Košarkaši Gimnazije Franje Petrića (ŠSD MIOC) osvojili su drugo, a odbojkaši Medicinske škole Ante Kuzmanića (ŠSD Virusi) treće mjesto na završnici Prvenstva Hrvatske u Poreču koje je u obje kategorije okupilo šest momčadi.
Gimnazijalci MIOC-a u skupini su pobijedili kolege iz Požege i Siska te izborili polufinale u kojem su nakon produžetka slavili protiv zagrebačke 13. gimnazije. U finalu ih je čekala Građevinska tehnička škola iz Rijeke koja je iskoristila umor Zadrana i osvojila prvo mjesto.
Odlični su bili i odbojkaši Medicinske škole koji su također upisali obje pobjede u skupini te s prvog mjesta prošli u polufinale. Tamo su ih zaustavili osječki gimnazijalci, pa su Virusi završili u borbi za treće mjesto. Dvoboj za broncu donio im je sraz s Tehničkom školom iz Čakovca koju su prethodno svladali u skupini. Uspjeli su Zadrani još jednom pobijediti Međimurce i tako svojoj školi nakon 13 godina i generacije Antonija Suraća i društva ponovno donijeti brončanu medalju.
– Ovo je veliki uspjeh za našu školu u kojoj su djevojke u većini i nije lako sastaviti mušku momčad u bilo kojem sportu. Treće mjesto je realan plasman i sretni smo što smo ponovili rezultat od prije 13 godina – rekao je Domagoj Pernjak, maturant iza kojeg je osim školske i uspješna seniorska sezona u Odbojkaškom klubu Zadar. Prvo mjesto osvojila je Srednja škola Zvane Črnje iz Rovinja.
Rezultati Gimnazije Franje Petrića, skupina B: Gimnazija Požega 53:34, Gimnazija Sisak 44:34. Redoslijed skupine B: 1. Gimnazija Franje Petrića 4, 2. Gimnazija Požega 3, 3. Gimnazija Sisak 2 boda; polufinale: 13. gimnazija (Zagreb) 44:42 (14:8, 14:13, 2:9, 5:5 – 9:7); finale: Građevinska tehnička škola (Rijeka) 34:50 (10:16, 9:7, 4:17, 10:10).
Za Gimnaziju Franje Petrića nastupili su: David Begić, Tin Bušić, Stjepan Čondić, Toni Fain, Karlo Gardijan, Krešimir Klarić, Josip Ante Kozulić, Nikola Mandić, Josip Skelin, Luka Sunara, Frane Stjepan Škara, Romano Šušak Stošić. Voditeljica: Helena Hordov.
Rezultati Medicinske škole, skupina B: Tehnička škola Čakovec 2:0 (25:16, 25:19) Gimnazija Sisak 2:0 (25:12, 25:17). Redoslijed skupine B: 1. Medicinska škola 6, 2. Tehnička škola 3, 4. Gimnazija Sisak 0 bodova. Polufinale: I. gimnazija (Osijek) 1:2 (19:25, 25:22, 8:15); za treće mjesto: TŠ Čakovec 2:1 (21:25, 25:11, 25:11).
Za Medicinsku školu Ante Kuzmanića nastupili su: Tomislav Mišlov, Domagoj Pernjak, Šime Diklić, Toni Vidaić, Gabriel Vidaić, Toni Ćustić, Ivan Vukančić, Patrik Maruna, Lovre Fabijanić, Roko Brala, Ivan Zrilić, Toni Lisica. Voditelj: Luka Plazina.