21 C°

Nimalo bezazleno

26.09.2010. 22:00

Jasno je bilo stolnotenisačima Donata da Dugo Selo nije nimalo naivan protivnik. Jalžabetić, Maraković i Maglić su mladi, ali već prilično poznati stolnoteniskoj javnosti. Tako su se Zagrepčani i postavili. Iako je u konačnici bilo 4:1, vrlo lako je to moglo biti i mnogo kompliciranije. Tomislav Kolarek nije imao problema protiv Alana Jalžabetića. Zagrepčanin u zadarskim redovima samo je u prvom setu odigrao malo lošije, a kada se opustio, ostala dva seta lako je riješio u svoju korist. No, drugi Zagrepčanin u Donatu, Tomislav Zubčić, mučio se mnogo više. Maraković se pokazao kao izrazito opasan protivnik. Stalno je stizao prednost Zadranina, no u petom, odlučujućem setu, igrač Dugog Sela nije imao šanse. No, da sve ne ispadne glatko pobrinuo se Maglić, koji je u pet setova porazio, ovaj put, Osječanina u zadarskom sastavu. Jakov Krivić nije ni trepnuo, a gubio je 2:0. No, onda se pribrao, krenuo igrati na iskustvo, došao do 2:2 i onda izgubio. Jednostavno je u tom petom setu, previše igrao na snagu, a malo “na glavu” i to mu se nije isplatilo. Da je nastavio igrati mirno, sigurno, vjerojatno bi dobio. U paru nije bilo problema, iako su Kolarek i Zubčić izgubili prvi set. A u tvrdoj utakmici, Kolarek je protiv Marakovića donio četvrtu pobjedu Donatu.
Donat – Dugo Selo 4:1
Kolarek – Jalžabetić 3:0 (12:10, 11:2, 11:6), Zubčić – Maraković 3:2 (12:10, 7:11, 11:4, 5:11, 11:3), Krivić – Maglić 2:3 (3:11, 12:14, 11:5, 11:4, 7:11), Kolarek/Zubčić – Maglić/Maraković 3:1 (3:11, 11:7, 11:6, 11:1), Kolarek – Maraković 3:0 (11:9, 11:9, 11:8)