Zadranima zlato i srebro

Autor: Viktor Bogut

26.11.2012. 23:00

U Splitu je održan Kup Marjana, natjecanje za najmlađe taekwondo natjecatelje u dobi od 9 do 11 godina. U borbi su bili dopušteni udarci punom snagom u tijelo (oklop), ali u glavu su udarci zabranjeni (modificirana pravila WTF-a, HTS-a). Nastupilo je 130 mlađih kadeta uz koje je nastupilo i troje najmlađih boraca iz Taekwondo kluba Zadar. U kategoriji do 36 kg Leo Sikirić je prvu borbu pobijedio prekidom nakon prve runde, a u sljedećoj četvrtfinalnoj borbi za medalju izgubio 4:9. Luka Krševan Nižić u kategoriji do 47 kg odličnim borbama osvojio je prvo mjesto. Antonia Dušević je na svom drugom natjecanju došla do drugog mjesta nakon što je prve dvije borbe pobijedila, dok je u trećoj borbi za nijansu bila bolja protivnica i tako uzela titulu najbolje kadetkinje turnira. Sljedeće subote u Osijeku se održava kadetsko Prvenstvo Hrvatske na kojemu će nastupiti i troje članova Zadra, Mirko Ivan Čolina, Lucian Jerak i Anđela Pavlović.