17 C°

Arsenal zadarske radosti

Autor: Andrija Prović

27.06.2010. 22:00

Izgleda da je 13 zaista nesretan broj. Naime, toliko je kola trajao ovosezonski post zadarskih vaterpolista. No, kako svemu jednom dođe kraj, prekjučer je na Višnjiku okončan i njihov crni niz. U neizvjesnom dvoboju s pulskim Arsenalom izabranici Gorana Jovančevića većim su dijelom ganjali prednost gostujućih, međutim, bolja koncentracija i odlučnost u završnici susreta priskrbili su im konačnih 11:10, odnosno prve bodove. Pogled na ljestvicu za Zadrane se nakon 14. kola neće značajnije promijeniti i dalje drže začelje Prve B lige, no pronađeno samopouzdanje mladom i neiskusnom sastavu poslužit će barem kao vjetar u leđa uoči posljednja četiri ispita.
Sa 7:9 prednošću Puljana ušlo se u četvrto razdoblje. Nakon nekoliko obostranih pogrešaka Igor Šarić dobro odmjerenim udarcem uspijeva smanjiti na gol zaostatka te nagovijestiti uzbudljivu završnicu. U sljedećim minutama gosti će nekoliko puta opasno zaprijetiti, imati i prednost igrača više, no mreža vrlo dobrog Klarice ostat će netaknuta. Dvije i pol minute prije kraja Ančić je pravovremeno uplivao po desnoj strani i pospremio za novo, peto po redu izjednačnje (9:9). Ipak, slavlje Zadrana kratko je trajalo. Klapan 15 sekundi kasnije zabija za 9:10. Odlučni da ne upišu novi poraz, igrači u bijelim kapicama potom kreću po još jedno izjednačenje. Iako uz dosta muke i tri uzastopna pokušaja, dobit će ga 1.17 prije isteka vremena kada se u šumi ruku najbolje snašao Marko Šarić. Budući da domaći nisu vodili u nijednom trenutku, sada se očekivao novi gol Arsenala. Posebno nakon isključenja Raića. No, Istrani su se prekombinirali u napadu, a Ančiću je preostalih 40 sekundi bilo dovoljno za svoj peti, tj. 11. pogodak Zadra. Arsenal je imao posljednji napad, ali dobra obrambena reakcija Jadrešića (po gostima sudačka pogreška), izmamila je oduševljenje malobrojne domaće publike.
– U 14. kolu Prve B lige Zadar je pobijedio Arsenal 11:10 – zadovoljno je zaključio službeni komentator. Simbolike radi, nakon tmurnog, oblačnog dana, i sunce je u tim trenucima obasjalo bazen na Višnjiku…
– Drago mi je da smo uspjeli nakon dugo vremena. U posljednjim utakmicama bili smo blizu pobjedi, no umakla bi nam zbog neiskustva momčadi. Većina naših igrača osjetno je mlađa od protivnika pa i nije čudo da strah od uspjeha ponekad bude odlučujući faktor. Ipak, vjerujem da ovo neće biti naša posljednja pobjeda – mišljenja je Stipe Ančić, prvo ime subotnjeg dvoboja.
Arsenal bolje otvara uvodne minute te pogocima Klapana i Cirkovića dolazi do 0:2. Projektilom s osam metara Raić zatim postiže prvi gol za domaće, dok Jadrešićeva kontra završava petercem i prvim poravnanjem na utakmici. Za njega se pobrinuo Ančić. Činilo se tada da je Arsenal protivnik po mjeri Zadrana, no igrači Gorana Jovančevića u nastavku će konstantno loviti prednost gostiju. Doduše, i stizati, no u više će navrata propustiti priliku okrenuti je u svoju korist. Unatoč brojnim greškama i neiskustvu domaćih, Ančić, Jadrešić i Šarić do posljednje su četvrtine održavali Zadar na površini.

ZADAR 1952 – ARSENAL 11:10

(2:4, 4:2, 1:3, 4:1)
ZADAR 1952: Klarica, Santini, Jurlina, Čurković, Raić 1, Jadrešić 2, Stipić, Plantak, I. Šarić 2, M. Šarić 1, Lakoš, Ančić 5 (2). Trener: Goran Jovančević.
ARSENAL: Sergo, Šarić, Pupovac 3, Cirković 1, Gudić, Siljan, Klapan 3, Boljun 1, Strižić 1, Deželjin 1. Trener: Robi Dorić.

Prva B liga vaterpolista

Rezultati 14. kola: Zadar 1952 – Arsenal 11:10, Zagreb – Siscia 5:13, Biograd – Delfin 9:6, Opatija – Salona (jučer).
Zadar 1952 12 1 0 11 95:162 2
U 15. kolu (3. srpnja) igraju: Biograd – Zadar 1952, Arsenal – Galeb MR, Salona – Zagreb, Siscia – Delfin, Opatija slobodna.

Jovančević: Pobjedama završiti sezonu

Prvo ovosezonsko slavlje Zadra vratilo je optimizam Goranu Jovančeviću, treneru vaterpolista s Višnjika.
– Utakmicu smo mogli i ranije riješiti, no pobjedi ne smijemo gledati u zube. Posebno jer nam je prva ovogodišnja. Nadam se da bi u četiri posljednja kola mogli još dva puta slaviti te na taj način završiti sezonu.