Luka Šopić treći na Parenzani

28.09.2010. 22:00

Na najpoznatijem XC maratonu koji se održava u Hrvatskoj, istarskoj “Parenzani” voženoj u nedjelju, prvi put su nastupili članovi Biciklističkog kluba Zadar. Na stazi dugoj 80 km, prekrivenoj blatom i kišom koja je dva dana natapala istarski poluotok sudjelovalo je više od 300 vozača iz cijele Hrvatske i nekoliko europskih zemalja. Najbolji rezultat među Zadranima ostvario je Luka Šopić koji je od 23 vozača na startu kategorije Sport osvojio 3. mjesto (prvi u konkurenciji domaćih vozača). S obzirom da je ovogodišnja Parenzana bila ujedno i Državno prvenstvo u XC maratonu za hrvatske vozače, bodovao se i plasman kategorija Sport/Veterani A u kojem je Šopić zauzeo ukupno drugo mjesto, izgubivši zlato za jednu sekundu. Plasman iza Hrvoja Ružića iz BBK Marun tako mu je donio srebrnu medalju.
U kategoriji Veterana A, od 51 vozača na startu utrke Marin Pejdo (Zadar) stigao je na cilj 16. (sedmi od hrvatskih vozača), dok je u kategoriji Veterana B Romano Perinović (Zadar) na cilj stigao 26. od 39 vozača, odnosno kao osmi vozač s hrvatskom licencijom.