Sva trojica “u sridu”

29.08.2010. 22:00

PRIMORAC 2
ZMAJ (B) 0
BIOGRAD – Igralište Kazimira i Silvestra. Gledatelja 200. Sudac: Josip Knezović (Split). Pomoćnici: Antonijo Pejić (Podstrana) i Denis Abramac (Split). Delegat: Zvonko Bilić (Šibenik). Strijelci: 1: 0 Marković (71) 2: 0 Moravčić (77).
PRIMORAC: Juričin, Prtenjača, Šarlija, Marković, Bobanović, Anić, Pedisić, Stojanov(-od 51. Moravčić), Pešić(-od 65. Paunović), Žilić(-od 51. Tokić), Batista. Trener: Armando Marenzi.
ZMAJ (B): Bebić, Šeparović(-od 46. Surjan, (od 67.Sardelić)), Jeričević(-od 46. D. Gugić), K. Franulović, Volarević, De. Gugić, Radičević, Prižmić, Vujević, Bačić, P. Franulović. Trener: Igor Gudelj
Na otvaranju još jedne sezone natjecanja u Trećoj HNL, Primorac je takoreći prema planu upisao pobjedu pred domaćim gledateljima protiv nove momčadi u ligi – Zmaja iz Blata na Korčuli. Marenzijev sastav krenuo je otvoreno od prve minute bez potcjenjivanja protivnika. Prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo u 7. minuti nakon ubačaja s desne strane, no nitko od domaćih napadača nije uspio pospremiti loptu u okvir gola. U 16. minuti Ante Šarlija izveo je slobodan udarac s više od dvadeset metara te pogodio vratnicu. No nekoliko minuta poslije i gosti pokazuju da znaju biti opasni po vrata domaćih. S lijeve strane prolazi Bačić te upošljava Radičevića čiji udarac domaća obrana izbija s crte. Domaći su do poluvremena stvorili još nekoliko dobrih prilika no jednostavno nije bilo preciznosti pri završnom udarcu. Nakon nekoliko minuta u drugom dijelu Marenzi uvodi Tokića i Moravčića čime igra domaćih dobiva na prodornosti. Upravo je Tokić svojim ubačajima po desnoj strani dva puta ubacio za Pedisića no obje prilike mladog napadača domaćih završavaju van okvira gola. Gosti propuštaju stopostotnu priliku kada Radičević puca glavom s tri metra ali promašuje vrata domaćih. Uz raspoloženog Šarliju, ulaskom Paunovića u sredinu terena igra Primorca dobiva još na agresivnosti. U 71. minuti konačno vodstvo domaćih. Šarlija je ubacio korner s lijeve strane nakon kojeg na drugoj vratnici najviše skače kapetan domaćih Marković te zakucava loptu iza Bebića. Nakon tog pogotka domaća momčad kao da se oslobodila grča te u sljedećih deset minuta stvorila tri odlične prilike, te povisila vodstvo. U 77. minuti Paunović nakon solo akcije upućuje odličan udarac koji Bebić odbija do Moravčića kojem nije bilo teško postići pogodak. Do kraja smo mogli vidjeti još koji pogodak no napadači domaćih nisu bili precizni. Sljedeće kolo donosi nam županijski derbi Raštana i Primorca.
MLADOST (P) 2
RAŠTANE 4
PROLOŽAC – Igralište NK Mladosti. Gledatelja 300. Sudac: Romeo Ajduković (Split). Pomoćnici: Hrvoje Boban (Solin) i Ćiro Ugrin (Split).
Strijelci: 0:1 Tičak (8), 0:2 Mišlov(33), 1:2 I. Bilić (37), 1:3 Burčul (43), 1:4 Čačić (78), 2:4 Z. Bilić (80).
MLADOST: Kukulj, I. Grabovac, J. Grabovac, Zimić, Češljar, Tolić, I.Bilić, Z. Bilić, Tonković, Paradžik, Begić. Trener: Alen Klenjak.
RATANE: Vugdalija, Maruna, Kruneš, L.Batur, Kurtin (od 60. Čačić), Tičak, M. Batur, Burčul, Strzentić, Birkić, Mišlov. Trener: Leo Burčul.
Iako je novajlija u ligi Mladost je “okupila” velik broj gledatelja. međutim ovaj put su se namjerili na izuzetno raspoložene Raštane koje od starta jurišaju na prvo mjesto. Pokazali su to svojom igrom u kojoj je najbolji igrač bio Antonio Tičak.
ZMAJ (M) 1
VELEBIT 3
MAKARSKA – Igralište SC Makarske. Gledatelja 200. Sudac: Ante Elez (Imotski). Pomoćnici: Robert Hausvička i Miho Trković (Oba Dubrovnik).
Strijelci: 0:1 N. Žilić(3), 1:1 Kuran (6), 1:2 Barnjak (64), 1:3 Bulat (73).
ZMAJ(M) : Hrstić, Kuran, Jelavić, Zelić, Bakota, Burić, Bušelić, Vuković, Gojak, Selak, Ataga. Trener: Jurica Bajić.
VELEBIT: Mihaljević, A. Žilić, N. Žilić, Bulat, Rogić, Benić, Rašić(od 46. Čerina), Dundov, Barnjak (od 73. Klapan), Kolić, Ivković (od 88. Ivanić). Trener: Vldo Mandić.
Velebitovci su pružili izvrsnu partiju koja im je donijela veliku gostujuću pobjedu u Makarskoj. Igrali su igrači trenera Mandića upravo onako kako su se dogovorili pred susret, krenuli ofenzivno i borbeno uz striktno pokrivanje i već u 3. minuti poveli zgoditkom Nikole Žiulića. Na kraju dva odlična nogometaša Barnjak i Bulat su pogodili još dva puta za sigurnu i uvjerljivu pobjedu.

TREĆA HNL – JUG

Rezultati 1. kola: Primorac – Zmaj (B) 2:0, Primorac 1929 – GOŠK 3:0, Neretva – Jadran LP 1:0, Omiš – Zagora 3:0, Dinara – Uskok 0:0, Zmaj (M) – Velebit 1:3, Hrvace – Konavljanin, Mladost (P) – Raštane 2:4, Neretvanac – Jadran KS 1:0.
U 2. kolu igraju 4. rujna u 17 sati: Raštane – Primorac , Velebit – Neretva, Konavljanin – Jadran KS, Zagora – Mladost (P), Jadran LP – Omiš, GOŠK – Zmaj (M), Hrvace – Primorac 1929. Nedjelja 5. rujna: Uskok – Neretvanac, Zmaj(B) – Dinara.