U zaostaloj utakmici i gošće uvjerljivo zaostale

29.10.2009. 23:00

Kako je Mursa istupila iz A-1 lige košarkašica, u četvrtak je na Višnjiku odigrana zaostala utakmica prvog kola u kojoj su Zadranke u susretu s Trešnjevkom bez većih napora upisale i prve ovogodišnje bodove. Konačnih 37 koševa razlike (83:46) govori o uvjerljivoj predstavi Mazijinih košarkašica, ali također i o protivnicama koje će, ako ne dovedu nekoliko kvalitetnih pojačanja, kratko broditi u prvoligaškom društvu.
Uvjerljivu prednost s kraja utakmice Zadranke su postupno gradile iz četvrtine u četvrtinu. U prvoj su tako, unatoč nešto lošijem izdanju u obrani, dobrim napadačkim skokom dolazile do čestih prilika iz drugog ili trećeg pokušaja. U tim minutama započinje i odlična predstava Ivane Blažević pored čijeg je imena na kraju susreta upisano 22 koša za samo 17 minuta provedenih u igri.
Dvije zaredom ukradene lopte Glorije Sikirić, a potom i nekoliko brzih kontri, već su početkom druge četvrtine dale naslutiti smjer u kojem će se smjeru utakmica razvijati – brze i efektne završnice Zadranki te slab skok i brojne izgubljene lopte s druge strane. Nakon što je povratnica Jeričević postigla efektan koš sa zvukom sirene, na odmor se odlazi rezultatom 41:21.
Uvjerljiva pobjeda, ne znači uvijek i uvjerljivu igru u svim segmentima. Tako su i Zadranke griješile u nastavku – poglavito u tranziciji ili povremeno dopuštajući Trešnjevci napadačke skokove, međutim, uzimajući u obzir mladost i nedostatak visine Mazijinih igračica, prvi su ispit uspješno apsolvirale. U redovima Zadra, sve su se košarkašice upisale u strijelce, od kojih je iza spomenute Blažević, najuvjerljivija bila Antonia Erslan sa 14 koševa.
– Iako smo dosta griješile što je razumljivo s obzirom na novu dvoranu i prvu domaću utakmicu, prikazali smo lepršavu igru s puno kontri i brze igre te, što je najvažnije, upisale pobjedu. Kada se i Akšamović bolje uigra (odradila je tek jedan trening), smatram da ćemo još kvalitetnije nastaviti sezonu – po završetku utakmice rekla je Marija Mazija, trenerica Zadra.
Inače, utakmica je odigrana u dvorani 3 ŠC Višnjik. Bio je to prvi službeni nastup Zadranki u novom radnom prostoru i već protiv Trešnjevke pokazale su se sve prednosti ove dvorane pred Jazinama, gdje su Zadranke desetljećima igrale. Uz pobjedu protiv Trešnjevke i sve pogodnosti nove dvorane Zadranke teško da su mogle poželjeti bolji početak sezone na domaćem terenu.

ZADAR – TREŠNJEVKA 83:46

(19:11, 22:10, 23:13, 19:12)
ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Frane Spahija, Ante Braica (oba Šibenik).
ZADAR: Sikirić 5 (1-6), Sesar 4, M. Erslan 4, Majstrović 2, Jeričević 10, Skroče 2, A. Erslan 14, Marin 4, Blažević 22 (2-5), Meštrović 12 (2-2), Akšamović 2, Rogošić 2. Trenerica: Marija Mazija.
TREŠNJEVKA: Ignjatić 11 (2-6), Popovski, Mamić 5 (1-4), Mihaljević 3 (0-2), Pintarić 3 (1-1), Badron 6, Daković, Kotur 6 (2-2), Lelas 7 (5-6), Mlinarić 5 (2-4). Trener: Dean Nemec.
Šut za dva: Zadar 33-55 (60%); Trešnjevka 12-38 (31,6%).
Šut za tri: Zadar 4-19 (21,1%, Blažević 2, Meštrović 2); Trešnjevka 3-19 (15,8 %, Ignjatić, Mihaljević, Mlinarić).
Slobodna bacanja: Zadar 5-13 (38,5%); Trešnjevka 13-25 (52%).
Skokovi: Zadar 26 (8); Trešnjevka 17 (7).
Osobne pogreške: Zadar 21; Trešnjevka 11.

POJAČANJA

Lara Majstrović, Karmen Jeričević i Marina Akšamović ovogodišnja su pojačanja u redovima Zadranki. Od njih je u ogledu s Trešnjevkom najuspješnija bila Jeričević sa 10 koševa iz 21 minute igre, dok su Majstrović i Akšamović upisale po dva koša za tri, odnosno 15 minuta provedenih na parketu.