10 C°

Podigle utvrdu na Višnjiku

29.11.2009. 23:00

Nakon Zagrepčanki (Trešnjevka, Croatia 2006, Agram) na red su došle i Splićanke. Zadranke su sinoć upisale četvrtu domaću pobjedu u sezoni i tako ostale u igri čak i za osvajanje jedno od prva dva mjesta, odnosno plasman u Ligu za prvaka. Višnjik sve više postaje neosvojiva utvrda, osim košarkaša Zadra neporaženost u novoj dvorani za sada čuvaju i košarkašice.
Petorka Sikirić, A. Erslan, Marin, Blažević, Akšamović od početka utakmice počela je graditi prednost Zadranki koja je u 6. minuti, nakon trice Marin, narasla na 14:4. Splićanke u tim trenucima djeluju izgubljeno, ne pomažu ni minute odmora, gošće u utakmici drže tek Grgin Fonseca i Škara. Zadar i u drugoj četvrtini igra svoju igru, a na ruku im je išao i lošiji postotka ubačaja Splićanki, koje tako nisu iskoristile nekoliko napadačkih skokova.
Utakmica je riješena u trećoj četvrtini, u 26. minuti na semaforu je 73:46 za Zadar, pa su na kraju priliku dobile sve zadarske igračice što je Split iskoristio i smanjio razliku na koliko-toliko podnošljiv poraz.

ZADAR 78 – SPLIT 60
(20:15, 14:10, 25:14, 19:21)

ZADAR – Dvorana 3 ŠRC Višnjik. Gledatelja: 100. Suci: Kardum (Zadar) i Palić (Šibenik).
ZADAR: Sikirić 15 (5-6), Sesar 1 (1-2), M. Erslan, Majstorović 2, Jeričević 3, Skroče, A. Erslan 11 (2-2), Marin 27 (7-9), Blažević 8, Meštrović 7 (1-1), Akšamović 4, Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
SPLIT: Šustić 1 (1-2), Buzov, Pažanin 1 (1-2), Babun 4 (2-4), Laura 1 (1-4), Grgin Fonseca 17 (6-9), Miše 4, Parunov 4, Zovko 12 (4-4), Paladin, Domljanović 6 (2-3), Škara 10. Trener: Boran Grgin.
Šut za dva: Zadar 22-37 (60%); Split 20-46 (44%).
Šut za tri: Zadar 6-22 (27%, Marin 4, A. Erslan, Jeričević); Split 1-16 (6%, Grgin Fonseca).
Slobodna bacanja: Zadar 16-20 (80%); Split 17-28 (61%).
Skokovi: Zadar 22 (6); Split 24 (10).
Osobne pogreške: Zadar 20; Split 18.

A-1 liga košarkašica

Rezultati 6. kola: Zadar – Split 78:60, Pula – Požega 69:62, Croatia 2006 – Trešnjevka 79:37, Agram – Studenac Omiš 60:72.
!,<!,<!,<!,<!,< Studenac Omiš 6 6 0 511:365 12
Croatia 2006 6 5 1 412:389 11
Zadar 6 4 2 457:404 10
Split 6 3 6 475:397 9
Pula 6 3 3 394:368 9
Požega 6 2 4 394:447 8
Agram 6 1 5 390:417 7
Trešnjevka 6 0 6 252:519 6
U 7. kolu (5./6. prosinca) igraju: Pula – Zadar, Split – Agram, Trešnjevka – Požega, Studenac Omiš – Croatia.