Košarkašice Zadra slavile kod Agrama

Autor: Andrija Prović

30.01.2010. 23:00

Nakon tri uzastopna poraza, košarkašice Zadra sinoć su u 12. kolu A1 lige stigle do svoje sedme prvenstvene pobjede. Rezultat 72:89 posljedica je izvrsnog izdanja gostujuće ekipe koja je protiv zagrebačkog Agrama uspjela ispraviti sve pogreške iz prošlog kola te požrtvovnim nastupom i odličnim vanjskim šutom osigurati važne bodove uoči kraja prve faze natjecanja.
Već od uvodnih minuta dalo se naslutiti kako će Zadranke biti tvrd orah za domaće. Tijekom prve, i početkom druge četvrtine „bijelo-plave” su u vodstvu, no nakon dvojbene sudačke odluke, odnosno tehničke Marije Mazije, zagrepčanke uspijevaju uhvatiti priključak pa se na odmor odlazi neriješenim rezultatom(43:43).
Zadar bolje kreće u i nastavak susreta. Otvorio im se šut, bilježe sve više ukradenih lopti, dok Ina Marin uz odličan učinak u napadu, ima i izvrsnu obrambenu rolu. Uz nju, Glorija Sikirić, Karmen Jeričević, Ivana Blažević i Marina Akšamović činile su dobitnu petorku Zadra koja je iznijela cijelo drugo poluvrijeme. Domaće se zonom pokušavaju vratiti u utakmicu, međutim, Zadar cijelo vrijeme drži inicijativu te na kraju dolaze i do druge ovosezonske pobjede nad Agramom. Osim bodova i prekida rezultatskog posta, košarkašice Zadra uoči dva posljednja kola tako su vratile i potrebno im samopouzdanje. Sljedeći ligaški ispit Zadranke očekuje u subotu u Splitu.
– U ovoj smo utakmici odlučile ići na sve ili ništa, a taj se pristup na kraju pokazao dobrim. Bez obzira na manji pritisak kod igranja u gostima, ova pobjeda svakako nije bila lak zadatak. Agram je odlična ekipa koja je do ovog susreta bila u usponu forme, stoga i naša pobjeda još više veseli, rekla je nakon utakmice trenerica Marija Mazija.

AGRAM – ZADAR 72:89

(15:28, 28:15, 17:32, 12:14)
ZAGREB – Športska dvorana “Trnsko”. Gledatelja: 70. Suci: Jelena Tomić, Sanjin Palavra (oboje Zagreb).
AGRAM: Božiček 4 (1-2), Mada 23 (9-13), Kovač 6 (0-3), Mikulić, Vukadin, Nikpalj, Bošnjak 19 (1-3), Misir, Vidaković, Šarić – Alatović 9 (1-2). Trenerica: Tina Periša.
ZADAR: Sikirić 16 (6-8), Sesar, Popović, Majstorović 2, Jeričević 18 (3-4), M. Erslan, A. Erslan 2, Marin 32 (6-6), Blažević 9 (1-4), Meštrović 2, Akšamović 8, Rogošić. Trenerica: Marija Mazija.
Šut za dva: Agram 24-45 (53%); Zadar 22-38 (58%).
Šut za tri: Agram 4-13 (30%, Borović 3, Božiček); Zadar 9-20 (45%, Marin 6, Jeričević 3).
Slobodna bacanja: Agram 12-23 (52%); Zadar 16-22 (72%).
Skokovi: Agram 25 (3); Zadar 26 (8).
Osobne pogreške: Agram 17; Zadar 18.
Rezultati 12. kola:
Agram – Zadar 72:89, Plamen Požega – Split 68:59, Croatia 2006 – Biska Pula 74:65, Trešnjevka – Studenac Omiš 45:81.