20 C°

Nada (još) nije potonula

Autor: Andrija Prović

30.05.2010. 22:00

Iz tjedna u tjedan mijenjaju se suparnici Zadrana, no epilog je i dalje isti – 10. kolo Prve B lige donijelo je novi, deveti uzastopni poraz vaterpolista s Višnjika. Sastav Gorana Jovančevića preksinoć je ugostio rovinjski Delfin, odigrao vrlo dobro drugo poluvrijeme, međutim, šest golova zaostatka nakon prve dvije četvrtine bila je nedostižna misija za golobradu i opet ozljedama načetu momčad. S 10:14 tako je okončan novi pokušaj domaćih da upišu prve ovosezonske bodove.
Na vrata Zadra vratio se Krešimir Klarica, no izostanak ozlijeđenih Stipića i Ančića osjetio se već u uvodnim minutama. Nakon dva uzastopna peterca Jakovčev odvodi Rovinjane na 0:2. Šarić je ubrzo smanjio, međutim, na njegov pogodak gosti odgovaraju s dva (Vukičević, Capan).
Do isteka prve četvrtine u strijelce će se upisati i Raić, odnosno Miletić koji zabija za 2:5 prednost Delfina.
Muke domaćih nastavile su se i u drugom periodu. Capan, Jakovčev i Vukičević reprizirali su svoj učinak iz prve četvrtine, a pridružio im se Brala što je bilo dovoljno za novu „petardu” momčadi u plavim kapicama. U sivilu Zadrana nije se izgubio jedino Dinko Jadrešić čija su dva uzastopna gola davala slabe nade domaćima. Na poluvrijeme se odlazi s 4:10.
Ipak, u nastavku gledamo kudikamo bolji Zadar. Nakon dobro izrađene akcije Šunjo koristi igrača više te posprema za 5:11, smanjivši tako prethodno postavljenih plus sedam Rovinja. Kod rezultata 5:12 i sreća je pomalo okrenula leđa Zadranima. Najprije Lakoš iz izgledne prilike trese vratnicu, a isto će u dva sljedeća napada napraviti Čurković i Santini. Čurković, kapetan Zadra, nešto je prisebniji bio 30 sekundi prije isteka treće četvrtine kada se našao sam ispred Fabriša i zabio za 6:12. Unatoč novom, 13. golu gostujućih, igrači Gorana Jovančevića u posljednjih osam minuta ulaze još razigraniji. Iako je bilo kasno za bilo što promijeniti, „bijeli” su odlučni barem ublažiti gol razliku.
Realizacija igrača više i koncentriranija izvedba pred gostujućim vratima priskrbili su im 4:1 u posljednjoj četvrtini. (Pre)malo za bodove, ne i za nadu uoči predstojećih dvoboja.
– Zadovoljan sam našom igrom u drugom dijelu. Nažalost, u posljednje vrijeme nismo te sreće da možemo računati na kompletan sastav. A kada je tako, onda su i naše šanse znatno umanjene. Ipak, ne smijemo tražiti alibi. Nadam se da ćemo do kraja prvenstva uzeti nekoliko bodova jer Zadar ima momčad koja to može ostvariti – rekao je Goran Jovančević, trener Zadra 1952.

ZADAR 1952 – DELFIN 10:14

(2:5, 2:5, 2:3, 4:1)
ZADAR 1952: Klarica, Jukić – Šoša, Šunjo 1, Čurković 3, Raić 1, Jadrešić 2, I. Šarić 2, M. Šarić 1, Santini, Curać, Lakoš. Trener: Goran Jovančević.
DELFIN: Fabriš, Radić, Matošević, Vlahović, Rocco, Damijanić, Capan 2, Jakovčev 4 (2), Brala 4, Miletić 1, Vukičević 2, J. Vrdoljak, Pellizer, l. Vrdoljak. Trener: Zvonko Živić.

Prva B HVL

Rezultati 10. kola: Zadar 1952 – Delfin 10:14, Arsenal – Siscia 8:5, Biograd – Opatija 10:11, Galeb – Zagreb (jučer).
!,<!,<!,<!,<!,<!,< Salona 8 7 0 1 96:68 14
Galeb MR 8 6 1 1 110:70 13
Opatija 9 6 0 3 127:93 12
Siscia 9 5 1 3 107:90 11
Biograd 9 4 1 4 83:82 9
Delfin 9 4 1 4 93:106 9
Arsenal 9 3 0 6 91:103 6
Zagreb 8 2 0 6 77:112 4
Zadar 1952 9 0 0 9 69:129 0
U 11. kolu (6. lipnja) igraju: Siscia – Zadar 1952, Salona – Arsenal, Delfin – Galeb MR, Zagreb – Opatija, Biograd slobodan.