Gobin zlatni u supersprint triatlonu

30.05.2011. 22:00

Ivan Gobin, član Triatlon kluba Zadar, prekjučer se u Rovinju okitio naslovom Prvaka Hrvatske u supersprint triatlonu. Gobin je bio najuspješniji u kategoriji seniori 2, u kojoj se popeo na pobjedničko postolje, dok je u apsolutnoj zauzeo vrlo dobro 15. mjesto. Na Otvorenom prvenstvu Hrvatske nastupe je ubilježilo 92 profesionalaca i rekreativaca, a zadarski se klub u jakoj konkurenciji predstavio u punom sastavu. Dionicu sastavljenu od 400 metara plivanja, osam kilometara vožnje biciklom i dva kilometra trčanja Ivan Tuta svladao je ostvarivši četvrto vrijeme među seniorima 2, a 30. ukupno. Jurica Šango u istoj je kategoriji bio peti, odnosno 44., Edgar Nimac, senior 1, zauzeo je osmo, tj. 56. mjesto, dok je kadet Mario Knežević u svom uzrastu bio 10., a u ukupnom poretku 43.
Prva tri mjesta u apsolutnoj kategoriji za muškarce osvojili su redom: Martin Papišta (Zagreb), Matej Šporar (Swibir) te Jaka Kaplan (Inles Riko Ribnica). U ženskoj konkurenciji najviše se istaknula Daria Pletikarpa (TK Zrinski Novatec), drugo mjesto osvojila je Tea Miloš (Pula), a treće Željka Šaban (Swibir).