Čedo Fabulić

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Četvrtak, Srpanj 8, 2021 09:23

Prošli vikend u Čakovcu je održano juniorsko Prenstvo Hrvatske u atletici na kojem su nastupile tri članice AŠK Zadar te osvojile dvije zlatne medalje. Veroniki Šokoti je za pobjedu u bacanju koplja bila dovoljna dužina 52,40 m koju je bacila u prvoj seriji. Od 15. do 18. srpnja Veroniku očekuje Europsko prvenstvo u Tallinu (Estonija) na koje će putovati i njen trener Predrag Saratlija. Iako još kadetkinja najsjajnije odličje u Čakovcu osvojila je i Kate Nižić u skoku u dalj (5,66 m).

Utorak, Srpanj 6, 2021 09:33

Boćari Crvenih kuća osvojili su prvo mjesto u natjecanju Druge lige jug i tako izborili viši rang, odnosno Prvu ligu jug. Zadrani imaju priliku i za korak dalje budući da ih očekuju i kvalifikacije protiv Otoka za plasman u Premijer ligu, odnosno najjači domaći rang. U prvom dvoboju protiv Otoka, odigranom u subotu, Zadrani su na domaćem terenu slavili 18:8 i tako na uzvrat, koji je u subotu 10. srpnja, idu s velikom prednošću.

Srijeda, Lipanj 9, 2021 09:25

Prošli vikend u Karlovcu je održano seniorsko Prvenstvo Hrvatske u atletici na kojem je Veronika Šokota, članica AŠK Zadar, postavila novi nacionalni rekord za mlađe juniorke koji sada iznosi 57.02 m. Bio je to hitac koji joj je donio i titulu seniorske prvakinje Hrvatske. U svih šest serija na PH Šokota je bacila rezultat s kojim bi osvojila zlatnu medalju, a pobjednički hitac ostvarila je u drugom pokušaju.

Subota, Lipanj 5, 2021 11:42

Pretposljednje, 25. kolo Prve županijske nogometne lige može donijeti odluku o prvaku. Potvrdi li Zadar protiv Arbanasa status favorita potvrdit će i prvo mjesto koje, prema najavama, vodi u kvalifikacije za Treću HNL jug. Arbanasi su se sa sedam bodova u zadnji tri kola probili na 11. mjesto s 20 bodova, ali još nisu osigurali ostanak. Za ostanak se bori i Škabrnja (19 bodova) koju očekuje gostovanje kod Hajduka.

Utorak, Lipanj 1, 2021 09:26

U povodu Dana državnosti u subotu je održana utrka Petica za Domovinu u dužini od 5 km. Utrka se bodovala za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, a trčalo se oko ŠC Višnjik sa startom i ciljem ispred dvorane Krešimir Ćosić. U ženskoj konkurenciji slavila je Lucija Kopić, članica AK Fit Zaprešić. Drugo mjesto osvojila je Lukrecija Krstičević (Rukometna akademija Jerkovac) dok je treća bila Marija Kurta, članica AK Alojzije Stepinac.

Ponedjeljak, Svibanj 31, 2021 10:30

U subotu je na Učkoj održano Prvenstvo Hrvatske u cestovnom usponu s kojeg se članovi BK Zadra već tradicionalno vraćaju s izvrsnim rezultatima. Tako su ovaj put osvojene tri titule državnih prvaka kojima su se okitili Luka Škara u kadetskoj kategoriji, Noa Jolić Mustać među biciklistima do 15 godina, te Slavka Barešić kod juniorki. Pod vodstvom trenera Ante Radića mladi Zadrani dominantno su odvozili uspon od sedam kilometara i sva tri zlata osvojili s razlikom većom od minute.

Četvrtak, Svibanj 27, 2021 09:35

U Makarskoj je u nedjelju održano 2. kolo Dalmatinske atletske lige na kojem su članovi Alojzije Stepinac osvojili 17 odličja. Mlađi junior Branimir Nakićen je u seniorskoj konkurenciji osvojio dva druga mjesta s dva osobna rekorda, na 100 i 200 metara (11,61 sek i 23,81). Seniori su ostvarili još tri zapažena plasmana. Antonia Džaja je bila druga u skoku u dalj, a Juraj Bilaver u utrci na 1500 m. Treće mjesto u istoj disciplini u muškoj konkurenciji je osvojio David Dragaš.

Subota, Svibanj 22, 2021 11:49

Hrvatska plivačka seniorska liga, novo natjecanje u kalendaru Hrvatskog plivačkog saveza, prošle subote doživjela je prvo izdanje u organizaciji splitskih plivačkih klubova. Kao i za juniore liga je osnovana s ciljem osiguravanja kontinuiteta natjecanja te vrednovanja licenciranih natjecatelja i klubova. Na 50 m bazenu na Poljudu članovi 11 dalmatinskih klubova plivali su u dva dijela natjecanja, a nastupili su mlađi juniori, juniori i seniori.

Četvrtak, Travanj 22, 2021 09:14

Utrkom Green Devil 2021., u organizaciji Triatlon kluba Maksimir, prošli vikend na Medvednici je otvorena triatlonska sezona. Održana je disciplina super sprint kros duatlon na kojoj su nastupili i mladi predstavnici Triatlon kluba Zadar.

Utorak, Ožujak 23, 2021 09:56

Dragan Blatnjak debitirao je na klupi Zadra uvjerljivom pobjedom u Polači u 13. kolu Prve županijske nogometne lige. Povratnik Jurica Buljat, koji je svojevremeno bio i u kadru reprezentacije, doveo je Zadrane u vodstvo. Polača je brzo izjednačila, nakon čega je uslijedio odgovor igrača sa Stanova koji su slavili s 5:1 te i dalje imaju četiri boda više od Hajduka. Pridražani su zadržali korak sa Zadranima minimalnom domaćom pobjedom protiv Velebita koji je u sve težoj situaciji na ljestvici.