HT PREMIJER LIGA Puntamičani »zamrznuti« na minus 42

01.02.2021. 09:22

Košarkaši Sonik Puntamike poraženi su na gostovanju kod Gorice rezultatom 103:61. Zadrani su se dobro držali prvih petnaestak minuta, ali kako je vrijeme odmicalo do izražaja je došla šira klupa domaćeg sastava koji je rutinski stigao do novih bodova. Puntamičani su nastupili bez ozlijeđenog Daniela Zovka koji zbog problema s koljenom nije ni putovao u Veliku Goricu, ali su i u »okrnjenom« sastavu sve do sredine druge dionice bili ravnopravan suparnik. Semafor je nakon polaganja Lovre Runjića u 17. minuti pokazivao plus pet za domaćine (34:29), no to je bilo sve što smo vidjeli od Vlašićevih momaka. Gorica je nakon toga ubacila u brzinu više i serijom 7:0 otišla na dvoznamenkastu prednost koju nije ispuštala do kraja dvoboja. »Soniksi« su u svlačionicu otišli s 14 poena minusa, a sve nade u povratak »potopio« je novi nalet Sesarovih trupa (15:1) koje su se sredinom treće četvrtine odvojile na velikih 26 razlike. Pogubili su Puntamičani u tim trenucima sve konce igre koja ih je krasila u posljednja dva mjeseca 2020. godine, pa je razlika nastavila rasti iz minute u minutu, sve do najviših plus 42 za Goricu. Domaćine su do nove pobjede vodili Lovro Mazalin i Maj Kovačević s 20, odnosno 17 poena, dok je najefikasniji u redovima Sonika bio Ante Gospić s 18 koševa, čemu je dodao i sedam uhvaćenih lopti.