Subota, 20. travnja 2024

12 C°

Zadru tricaški obračun u Gorici

01.04.2017. 22:00

A 1 liga za Zadrane će se nastaviti 18. travnja kad će u Višnjik u goste doći Cedevita.
Ako se uzme u obzir podatak da je na kraju prvoga poluvremena na objema stranama napravljeno 15 prekršaja (8-7), a na kraju 13, odnosno 15, onda je veoma lako spoznati da je ovo bila jedna od onih utakmica u kojima se obrane nisu pretrgle. Zadar je imao problem u početku jer je bio u raskoraku pa je Gorica do 4. minute nanizala 11:5 što je Aramisa Naglića potaklo da pozove minutu odora i upozori igrače da nisu došli na izlet. Domaćin je poslije imao i 13:5 do čega je Zadar imao četiri uzastopna promašaja i jednu izgubljenu loptu. No, poslije toga Naglićeva družina podigla je intenzitet obrane i učvrstila reket (Krajina/Marinković), dok je Kovačević počeo svoj niz trica, imao je 4-4 do 13. minute… Uz njega još su u završnom dijelu prve četvrtine poenima iskočili Mazalin i Brzoja (trica, do kraja imao 10 asista, Zadar 34) pa je ostvarena prednost Zadranima dala malo vjetra u leđa prije druge četvrtine.
Marinković, Barać i Kovačević poenima otvaraju drugu četvrtinu, uzvraća Prgomet svojim tricama pa su se do kraja utakmice on i Kovačević naganjali tko će ih više ubaciti. Obojica su zastala na sedam, s tim da je Prgomet imao devet pokušaja, a Kovačević 10. K tomu, zadarski tricaš nije ubacio ništa ni za dva poena, ni sa slobodnih bacanja, njegov je ‘račun’ jučer bio sedam puta tri jednako 21. U drugoj četvrtini, inače, Gorica je počela štekati, teško je ulazila pod suparnički koš, nastojala se nekako držati tricama, ali to je preslabo da bi se protiv Zadra moglo računati na ‘nešto’ jer je Naglićeva momčad bila dohvatila solidan ritam igre. I treća je četvrtina prošla u znaku Zadrana, sasvim očekivano s obzirom na nominalnu kvalitetu. Bilo je još trica, osim Kovačevića pogađali su ih Georgijev i Brzoja, pa iako je Prgomet s druge strane nastavljao sa svojim tricama, Gorica se u jednom trenutku našla na 53:84 što je, de facto, značilo i da je priča završena. Bila je ostala zadnja četvrtina koja u ovakvim okolnostima služi da bi treneri na parket poslali igrače koji manje igraju, a Naglić je odlučio Bugarinu Georgijevu (18) dati malo više i povratniku s posudbe Marku Jurici malo manje (8) minuta. Splasnuo je intenzitet u igri Zadra pa se Gorica nekako došuljala do kako-tako podnošljive razlike što Zadranima nije stvaralo nikakvu poteškoću. Oni su kućama moglo slobodno krenuti i pet, šest minuta prije kraja…
GORICA – ZADAR 81:99

(21:26, 19:29, 17:29, 24:15)

VELIKA GORICA – Gradska dvorana. Gledatelja: 400. Suci: Kardum, Hadžić i Terlević.

GORICA: Tomić, Šutalo 12 (0-2), Petrović 7 (2-2), Mašić 5, Vrbica 15 (3-4), McDonald 2, Felix 4, Prgomet 23, Radoš 11, Jukić. Trener: Neven Nikolić.

ZADAR: Vladović 3, Jelenković, Krajina 6, Georgijev 5, Jurica 8 (2-2), Špaleta, Brzoja 16 (1-2), Marinković 16 (4-4), Barać 16 (3-4), Ramljak 2, Kovačević 21, Mazalin 6. Trener: Aramis Naglić.

Šut za dva: Gorica 17-46 (37%); Zadar 22.36 (61%).

Šut za tri: Gorica 14-26 (54% – Prgomet 7, Radoš 3, Vrbica 2, Petrović, Mašić); Zadar 15-30 (50% – Kovačević 7, Brzoja 3, Jurica 2, Vladović, Georgiev, Barać)

Slobodna bacanja: Gorica 5-8 (62%); Zadar 10-12 (83%)

Skokovi: Gorica 34(12); Zadar 38(8).

Osobne pogreške: Gorica 13; Zadar 15.