21 C°

Želimir Terkeš: Bazu imamo, ali…

02.08.2021. 07:06

U prvoj pripremnoj utakmici nogometaši Zadra izgubili su u gostima od Splita, koji će im sljedeće sezone biti rival u Trećoj HNL jug. Utakmica je odigrana po velikoj vrućini i terenu koji je jako oštećenim nedavnom izložbom pasa. Splićani su krenuli napadački i u prvih deset minuta pritisnuli Zadrane, ali bez konkretnih prilika. Nakon uvodnog pritiska domaćina Zadrani staju na loptu i preuzimaju inicijativu. Ipak, najbolju priliku imaju Splićani kada Kapetanović izlazi sam pred Pinčića koji sjajno brani. Zadar je prijetio dalekometnim pokušajima Zdrilića i opasnim ubačajima s lijeve strane Iveljića, ali bez konkretnog učinka.
U drugom poluvremenu treneri su promijenili cijele momčadi, pa je igra bila dosta rastrgana. U 80. minuti Tomičić na centru krade loptu Zadranima i upošljava Žužula koji sa šesnaest metara neobranjivo pogađa suprotni kut Pinčićevih vrata. Do kraja utakmice nije bilo golova, uz jednu stopostotnu šansu sa svake strane.
– Osjeti se da su nam noge teške s obzirom na fazu priprema u kojoj se nalazimo. Prikazanom igrom možemo biti zadovoljni, najvažnije je kroz pripreme biti potpuno spremni za ono što nas čeka u prvenstvu – kaže Jure Jerbić, kapetan Zadrana.
Želimir Terkeš, trener momčadi sa Stanova, ističe kako je rezultat »u pripremama u drugom planu, no nije nebitan«.
– Igrali smo protiv jakog protivnika za kojeg očekujem da će biti jedan od favorita prvenstva. U početnoj fazi smo priprema i ovo nam je bila prva utakmica. Baza momčadi je ostala od prošle sezone i ona je vrlo kvalitetna. Ipak, momčad još nismo kompletirali i morat ćemo do početka sezone dovesti jedno ili dva pojačanja – smatra Terkeš.

SPLIT 1 – ZADAR 0
SPLIT – Stadion Park mladeži. Sudac: Nikola Večernik (Split). Pomoćnici: Marin Barić i Ivan Krajina. Strijelac: 1:0 Žužul (80’).
SPLIT: Barbić, Vivodinac (od 46. Iličić), Čović, (od 64. Vejić), Barać (od 46. Primorac), B. Kukoč (od 83. Bilić), Luetić (od 46. Ožegović), Mamić (od 46. Gale), Jelavić (od 59. Babić), M. Kukoč (od 59. Tomičić), Žužul (od 83. Jelić), Kapetanović (od 38. Kukić, od 83. F. Blažević). Trener: Ivan Radeljić.
ZADAR: Pinčić, Delija, Jerbić, Buljat, Iveljić, Bugarija, Banović, Begonja, Vukadinović, V. Blažević, Zdrilić. Još su igrali: A. Subašić, Lisica, Kurtin, Jurica, Šarić, Erstić, Glavan, Kojić, Djeveljekaj, Šimunović, K. Šestan. Trener: Želimir Terkeš.