11 C°

Pobjeda u revijalnoj matineji za kraj osnovnog dijela

03.05.2021. 07:27

Nedjeljnu matineju u Jazinama za kraj osnovnog dijela HT Premijer lige košarkaši Zadra odradili su rutinskom pobjedom nad posljednjoplasiranom Hermes Analiticom. Konačni rezultat 108:87 odaje da se radilo o jednoj revijalnoj utakmici u kojoj je pobjednik bio vrlo izvjestan i prije podbacivanja lopte s centra, a domaći igrači koje je umjesto kažnjenog Veljka Mršića predvodio Ivan Perinčić odigrali su taman koliko im je trebalo da se na njihovom kontu nađe ukupno 29. pobjeda. U toj igri bez obrana svidio se napadački arsenal gostiju koji su zaključili utakmicu s čak 17 pogođenih trica, i koji su uspjeli dostojno parirati favoriziranom Zadru, ne dopustivši mu klasično razbijanje. Ali, u domaćim redovima nije se pošto-poto željelo iskaljivati na fenjerašu već se stremilo pravilnoj raspodjeli minutaže i čuvanju od ozljeda pa i u toj činjenici treba tražiti razloge da je sraz prvog i posljednjeg na ljestvici priveden s tek 21 košem viška. Bitno je bilo na otvaranju pobjeći Analitičarima pa je početna petorka prvu četvrtinu zaključila s 31:17, unatoč čak pet gostujućih trica. U drugoj četvrtini je došlo do određenog pada u igri Zadrana, a njihova mekana obrana je dopustila momcima u crvenom da se šuterski razmašu pa su u jednom trenutku i uspjeli smanjiti na "tek" deset razlike (43:33), što su do odlaska na odmor uspjeli popraviti Kraljević i Justice (57:42). U smiraj treće dionice Jordano, Planinić i Justice su postavili na najvećih 24 plusa (84:60), na što je Hermes uzvratio 12:0 serijom početkom završne četvrtine (84:72), no nije to previše uzbudilo Perinčića koji je bez većeg stresa priveo kraju posljednju ligašku utakmicu i sad se sva koncentracija stručnog stožera i igrača usmjerila na početak doigravanja. Protiv Hermesa najviše se istaknuo Justice s 19 koševa dok su još petorica Zadrana bili dvoznamenkasti (Planinić 13, Palokaj i Onuaku 12, Kraljević 11, Brala 10), a kod gostiju valja izdvojiti učinak Kordića koji je gađao tricu 7-11 i ubacio 23 koša.