Subota, 20. travnja 2024

12 C°

Prošli Melada 99 i Štacija

03.07.2021. 07:34

Od početka susreta mogli smo zaključiti da će ova utakmica biti utakmica u kojoj će odlučivati nijanse. Premda su Plovaniji trebale dvije minute za prve poene, igrači Šime Kraljevića su povezali svoje redove i shvatili bit kvalifikacija u kojima si bivši nakon prvog poraza. Tako su na kraju prve četvrtine imali -4, a na poluvremenu su zaostajali šest poena za ekipom Domagoja Cicera. Izjednačena treća dionica rušila je snove »crnih« o plasmanu dalje te je na klupi Melade lagano počinjalo slavlje jer je i u zadnjoj dionici vrijeme bilo saveznik »bijelih« koji su na kraju slavili sa 67:63. Niko Gril odigrao je odličnu utakmicu za domaće ubacivši 26 koševa uz 10 skokova, a veliku pomoć imao je u Tinu Bušiću koji je imao 15 ubačaja. Tonči Tomić zabio je 14 koševa za poražene trupe, a trojac s 11 koševa koji je činio Lucijan Perić, Gabriel Majica i Boris Kovačević nije bio dovoljan za prolaz dalje.

MELADA 99 67 – PLOVANIJA 63

(21:17, 17:15, 16:16, 13:15)
Suci: Josip Modrić, Frane Banović, Filip Rumora.
MELADA 99: Gril 26 (10 skokova), Bušić 15, Sunara 6, Kožulić 6, Begić 5, Gardijan 4, Peša 3, Žužul 2, Šimac, Skelin, Knežević, Bilić Trener: Domagoj Cicero
PLOVANIJA OPTIKA MARIS: Tomić 14, Perić 11, Kovačević 11, Majica 11, Matov 8, Lukić 4, Čanković 2, Ban 2, Dellavia, Batur, Mičić, Koprivanac. Trener: Šime Kraljević
Iako su gosti iz Splita stigli u, malo je reći, krnjem sastavu, brzo su nametnuli svoj tempo igre. U nedostatku rotacije morali su se osloniti na vanjski šut koji ih je u ključnim trenucima služio te su na velikom odmoru imali +6 (29:35). Iako je Borik pokušavao smanjiti i vratiti utakmicu u egal, Štacija je samo dizala svoju prednost koja je u jednom trenutku bila i +12, no na kraju ipak su razliku od 8 poena Zadrani trebali stići u zadnjih 10 minuta. Jako mali broj koševa vidjeli smo u posljednjoj dionici koja je približila igrače trenera Darka Frakina na samo posjed zaostatka koji su prokockali promašivši cijeli koš u posljednjem napadu, a nakon timeout-a domaćina, Splićani su pametno potrošili i posljednje dvije sekunde te je moglo krenuti njihovo slavlje. Mario Rajčić zabio je 19 za pobjednički sastav dok mu je Ivan Svalina pomogao sa 14 koševa. Za Borik-Diklo, Andrea Iannilli imao je 15, a Eddi Jurjević 11 koševa.