19 C°

Nervozni Zadar bez polufinala

02.12.2013. 23:00
Nervozni  Zadar bez  polufinala

Istra 1961 je u tri utakmice odigrane u osam dana razbila Zadar. Tri pobjede Puljana, uz gol razliku 7:0. Dvojbe nema, bolja momčad izborila je polufinale Kupa
Da oparen i na hladno puše vidjelo se i po formaciji s kojem se Ferdo  Milin odlučio suprotstaviti Igoru Pamiću. Očito je 4:0 za Puljane prošle  subote u Prvoj HNL natjeralo Milina da na teren pošalje oprezn(ij)u formaciju u kojoj je Tadić bio jedini napadač. Tako je želja domaćih bila što  duže izdržati bez primljenog gola, a onda u posljednjih 20-ak minuta  krenuti po pogodak… Ako je to doista i bila zadarska taktika izdržala je  punih deset minuta. Toliko je trebalo gostima za vodstvo nakon kojeg se  Milin mogao samo uhvatiti za glavu. Nakon 27 minuta igre Milin je  Čirjaka odlučio zamijeniti Suraćem. Dakle, i dalje nije smatrao da Zadru  uz Tadića treba još jedan napadač. A onda je devet minuta nakon ulaska  u igru Surać počeo svoj šou. Najprije je u 36. minuti zbog grubog prekršaja dobio žuti karton. Jedva da se igralo još minutu i pol kada je najiskusniji zadarski igrač napravio nevjerojatno nepromišljen potez nakon  što je na terenu u trenutku porasla obostrana nervoza. Sve se zakuhalo  nakon prekršaja Gržana nad Blagojevićem. Nervozni Surać nastavio je  prigovarati sucu Daliboru Mlakaru koji mu je potom pokazao drugi žuti,  odnosno crveni karton. Nije tu bio kraj jer je Surać najprije krenuo prema klupi Zadra, a onda skinuo dres i zatrčao se prema Mlakaru koji ga je  mirno čekao. Kada je došao do Mlakara Surać je ispred njega bacio dres i  tek tada, uz verbalno prepucavanje s gostujućim navijačima, napustio  teren. Drugi gol Gluiću je došao u 88. minuti.

ZADAR – ISTRA 1961 0:2

ZADAR – Stadion na Stanovima. Gledatelja: 500. Sudac: Dalibor Mlakar 6. Pomoćnici: Ambrinac i Olujić (svi Zagreb). Strijelci: 0:1 Pilipović  (11′), 0:2 Blagojević (89′). Žuti kartoni: Surać, Ikić, Jerbić (Zadar). Crveni  karton (drugi žuti): Surać (38′).
ZADAR: Gluić 6, Jerbić 5, Ikić 5, Sarić 5, Šimurina 5, Oršulić 5 (od 68′  Terkeš 5), Čirjak – (od 27′ Surać 4.5), Gržan 5 (od 46′ Ivančić 5), Begonja  5, Hrgović 5, Tadić 5. Trener: Ferdo Milin.
ISTRA 1961: Ježina 6,5, Budicin 6, Graf 6, Woon 6, Blagojević 6,5,  Obšivač  6, Havojić 6,5, Batarelo 6 (od 80′ Batelić -), Pilipović 7, Franjić  6,5 (od 64′ Babić 6,5), Križman 6,5 (od 81′ Sačer -). Trener: Igor Pamić.