Posedarci Uraniju prisilili na predaju, Biograjci OSK-u zadali »pljusku«, a Zadar u Hrvacama po starim »šprancama«

Ovoga vikenda odigrane su utakmice 8. kola
HV Posedarje »gazi« sve pred sobom, ovoga puta pobijedili su momčad iz Baške Vode rezultatom 3:0. Primorac (B) je na svom travnjaku »sredio« OSK rezultatom 4:2, a Zadar je »pao« u Hrvacama izgubivši 2:0
Vedran SITNICA
NIJE IŠLO - Nakon pobjede nad Vodicama, uslijedio je poraz u Hrvacama

PRIMORAC (B) 4 - OSK 2

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvester. Gledatelja: 200. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice). Pomoćnici: Kalinić i Sočo.
Strijelci: 1:0 Marić (12’), 2:0 Ninčević (15’), 2:1 Vidović (52’), 3:1 Klopp (55’), 4:1 Vodopija (83’), 4:2 Vidović (87’).
PRIMORAC (B): Stojanov, Nakić, Ninčević, Lokin (od 70. Vodopija), Bitunjac, Klopp, Lazarevski, Marić (od 84. Slunjski), Musa, Šindija (od 56. Colić), Jurišić. Trener: Krešimir Sunara.
OSK: Cvrlje, Bašić, Marunica (od 65. Gubić), Matijašević (od 60. Đimbeg), Vidović, Radman Livaja, Ercegović (od 40. Ganassi), Spajić, Norac – Kljajo (od 65. Marinović), Grčić, Šipić. Trener: Zdravko Ćurković.

U 8. kolu Treće HNL jug Primorac (B) je na svom travnjaku svladao OSK rezultatom 4:2. Biograjci su tijekom cijelog susreta bili bolji suparnik i zasluženo stigli do tri boda. Momčad iz kraljevskog grada na poluvremenu je vodila 2:1 golovima Nikole Marića (12’) i Ivana Ninčevića (15’). U nastavku su još za domaćine poentirali Alexandre Klopp (55’) i Luka Vodopija (83’), dok je Toni Vidović s dva pogotka uspio malo ublažiti poraz momčadi iz Otoka.
Od prvog sučevog zvižduka Biograjci s krenuli po tri boda. Odmah na otvaranju prigode za pogodak imali su Šindija, Nakić i Musa, ali mreža se nije tresla. Do 12. minute kada su domaćini poveli. Nakon odličnog centaršuta Jurišića s desne strane, Marić je u petercu gostiju prihvatio loptu i poslao je u mrežu nemoćnog Cvrlje - 1:0. Tri minute kasnije novi pogodak. Marić je ovoga puta asistent, uputio je centaršut na glavu Ninčevića koji glavom zabija za 2:0. Nastavili su Biograjci i nakon drugog pogotka svoje napade, ali mreža se više nije zatresla u prvom poluvremenu.
Nastavili su napadati igrači Krešimira Sunare i u drugom dijelu, ali ih je nakratko prekinuo pogodak na drugoj strani. Bitunjac u dobroj prigodi nije zabio, a gosti u brzoj kontri koju je inicirao Norac Kljajo uposlivši Vidovića, a ovaj lijepim udarcem iskosa matira Stojanova - 2:1. Tri minute kasnije odlično su kombinirali Musa i Klopp, a ovaj potonji zabija za 3:1. U 83. minuti Marić upošljava Vodopiju koji loptu šalje u mrežu nemoćnog Cvrlje - 4:1. U 87. minuti svoj drugi pogodak za goste postiže Vidović i postavlja konačnih 4:2.

HV POSEDARJE 3  - URANIA 0

POSEDARJE - igralište Gordan Demo. Sudac Jurica Matoš (Solin). Pomoćnici: Miroslav Čalo (Trilj) i Marin Barić (Solin). Strijelci. 1:0 Brkić (15’), 2:0 K. Torbarina (18’-11m), 3:0 Smokrović (46’). Žuti kartoni: Paye (Urania). Crveni:-.
HV POSEDARJE. K. Jurjević. Pedišić, Klanac, Brkić (od 58’ Ivandić), Rodić (od 46’ Gambiraža), Rončević (od 73’ Jurjević-Adžić), Smokrović (od 80’ Pevalović), Kevrić, Tokić, J. Jurjević (od 58’ Kovač), K. Torbarina.Trener: Josip Butić
URANIA: Guć, Pastuović (od 78’ Staničić), Paye, Frigan (od 65’ Tomas), Roso (od 46’ Aboeka), Sikira, Harfi (od 25’ Urlić), Stojić, Pejković, Hapipi, Sall (od 78’ Staničić). Trener: Željko Kalac.

Hrvatski vitez Posedarje i dalje je lider Treće HNL jug. U 8. kolu Posedarci su na svom travnjaku bili uspješni protiv Uranije pobijedivši ih rezultatom 3:0. Ivan Brkić je u 15. minuti doveo HV Posedarje u vodstvo. U 18. minuti Karlo Torbarina je s kreča povisio na 2:0, da bi Vedran Smokrović u 46. minuti zabio za 3:0 i zaključio novu lijepu posedarsku priču.
U ranoj fazi utakmice, točnije u 15. minuti Posedarci su poveli. Karlo Torbarina je odigrao povratnu loptu za Ivana Brkića koji zabija za 1:0. Tri minute kasnije Ivan Brkić je srušen u šesnaestercu gostiju i sudac Matoš sudi najstrožu kaznu. Precizan iz jedanaesterca je Karlo Torbarina - 2:0. U 44. minuti Rončević je išao sam na vratara Guća, ali pucao je pored vratnice pogodivši vanjski dio mreže.
Tek što se krenulo s centra, HV Posedarje zabija novi pogodak. U ulozi asistenta bio je Rončević, a u ulozi egzekutora Smokrović - 3:0. U 48. minuti Smokrović je ponovno u prilici, ali pogađa vanjski dio mreže. I kovač je bio u lijepoj prilici nakon što je sam povukao s centra, ali gađa tik uz vratnicu. U 80. minuti Jurjević.Adžić pogađa gredu suparničkog gola. Posedarci su mirno utakmicu priveli kraju i opet sa svojim navijačima proslavili pobjedu.

HRVACE 2 - ZADAR 0

HRVACE - Igralište Hrvace. Gledatelja, Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Romano Radonjić (Vitaljina) i Miho Trković (Grude). Strijelci: 1:0 Raul Milinović (29’), 2:0 Leo Andrić(94’). Žuti kartoni: Blatnjak, Buljat (Zadar). Crveni: Duje Banić (88’ - drugi žuti). Crveni: -
HRVACE: Jelić, Ljubić, Milinović, Banić, Džaja, Jurendić (od 73’ Dadić), Grgat (od 61’ Matanović), Andrić, Ivanović (od 73’ Katić), Udovičić, Ribičić (od 89’ Kekez). Trener: Stipe Grčić
ZADAR: Pinćić, Iličić (od 80’ Delija), Iveljić, Vukadinović (od 46’ Blažević), Banović, Begonja, Majić, Jerbić, Buljat (od 76’ Bačkov), Labus (od 46’ De Abreu), Pranić. Trener: Želimir Terkeš

Sreće za nogometaše Zadra nije bilo u 8. kolu Treće HNL jug. Na gostovanju u Hrvacama kod istoimenog trećeligaša poraženi su rezultatom 0:2. Ponovno je momčad Želimira Terkeša bila »jalova« u napadu i unatoč dominaciji nije uspjela zatresti suparničku mrežu. S druge strane domaćin je poentirao najprije u 29. minuti kada je Raul Milinović zatresao Pinčićevu mrežu, da bi točku na »i« stavio Leo Andrić u 4. minuti sudačke nadoknade. Nakon prošlotjedne uvjerljive pobjede nad Vodicama, ovoga vikenda realizacija je ponovno postala Zadrova rak rana. Nadajmo se ne zadugo.
Imali su Zadrani svoje prigode u prvom poluvremenu. Najprije je Labus izašao sam na vratara Jelića, ali nije uspio poentirali. U dva navrata i Vukadinović je bio u mat poziciji, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu domaćina. I onda u 29. minuti Hrvace dolaze do vodstva. Milinović je bio precizan iz slobodnog udarca dovevši svoju momčad u vodstvo. U drugom poluvremenu Zadar je ponovno preuzeo konce igre u svoje ruke, ali ponovno bez učinka. Relativno lako su Zadrani dolazili do suparničkog šesnaesterca, ali dalje nje išlo. U 94. minuti Andrić je prevario svog čuvara i postavio konačnih 2:0.

TREĆA HNL JUG

8. kolo: Primorac - OSK 4:2 (Marić 11’, Ninčević 20’, Klopp 54’, Vodopija 81’/ Vidović 52’, 87’), Hrvace - Zadar 2:0 (Milinović 27’, Andrić 90’), Hrvatski vitez Posedarje - Urania 3:0 (Brkić 7’, K. Torbarina 19’ - 11 m, Smokrović 46’), Zagora - Uskok 1:1 (Barada 37’/Teklić 77’ - 11 m), GOŠK - Jadran LP 1:2 (Topuzović 29’/Raič 28’, Marko Musulin 87’), Vodice - Kamen 3:0 (Sušić 37’, 56’, 86’ - 11 m)