4 C°

Zlato i srebro Ivana Galzine

03.11.2011. 23:00

Najuspješniji zadarski pojedinac bio je Ivan Galzina, koji je, osvojivši peto, četvrto i treće mjesto u tri lova, osigurao srebrnu medalju, a u momčadskom redoslijedu s Markom Sikirićem osvojio je zlatno odličje

Prvenstvo Hrvatske u seniorskoj konkurenciji u lovu štapom s obale, održano prošlog vikenda na Malom Lošinju, pretposljednje je natjecanje sportskih ribolovaca u Hrvatskoj. Od službenih natjecanja ostao je još samo Kup Hrvatske koji ove godine organizira Istarska županija.
U organizaciji ŠRD Udica iz Malog Lošinja u akvatoriju Čikate, Madone i Velog žala nastupilo je 24 seniora i isto toliko seniorki. U seniorskoj konkurenciji bili su predstavnici 16 klubova i društava iz pet jadranskih županija, kojima se pridružio i član Orade iz Zagreba, Robert Budanović, donedavni član zadarskog Zubaca. Nedostajali su natjecatelji iz Ličko-senjske i Dubrovačko-neretvanske županije.
Seniori zadarskog Zubaca Ivan Galzina, Marko Sikirić, David Bajlo i Dubravko Pejdo visokim plasmanom u pojedinačnom i momčadskom redoslijedu potvrdili su da su i dalje među najboljima u Hrvatskoj. Marin Budanović i Oliver Alaburić iz paške Orade, zaostali su za Zadranima, ali su i oni imali solidne rezultate. Najuspješniji zadarski pojedinac bio je Ivan Galzina, koji je osvojivši peto, četvrto i treće mjesto u tri lova, osigurao srebrnu medalju, a u momčadskom redoslijedu s Markom Sikirićem osvojio je zlatno odličje. Markova treća pozicija u pojedinačnom nastupu s osvojenim devetim, prvim i petim mjestom, doprinijela je zlatnoj medalji.
David Bajlo i Dubravko Pejdo, plasmanom na petom i osmom mjestu u ukupnom pojedinačnom zbiru, osigurali su srebro u momčadskom redoslijedu. Dodajmo da je Ivan Galzina postigao isti broj plasmanskih bodova kao i pobjednik, ali su u konačnom plasmanu odlučila dva druga mjesta Patrika Tome.
Seniorke na Malom Lošinju nisu bile toliko uspješne. Ipak, zadovoljne mogu biti Ardena Bajlo i Nikolina Kotlar, koje su zauzevši četvrto, odnosno osmo mjesto stekle pravo nastupa na Prvenstvu Hrvatske i sljedeće godine. Treća zadarska predstavnica Gordana Sikirić zauzela je 13. mjesto, ali poznavajući njene ribolovne vrijednosti, vjerujemo da to nije njen maksimum. Ardena Bajlo i Nikolina Kotlar pojedinačnim plasmanom uspjele se osigurati drugu poziciju u ekipnom redoslijedu i tako svojoj bogatoj riznici trofeja dodati još jedan naslov viceprvaka Hrvatske u ekipnoj konkurenciji.
Kako bilo, iza zadarskih sportskih ribolovaca je godina u kojoj su još jednom potvrdili svoju vrijednost.

Lov štapom s obale, seniori

Pojedinačni redoslijed: 1. Patrik Toma (Delfin, Pula) 12,0 (2, 2, 8), 2. Ivan Galzina 12,0 (5, 4, 3), 3. Marko Sikirić 15,0 (9, 1, 5), 5. David Bajlo 15,0 (7, 6, 2), 8. Dubravko Pejdo (svi Zubatac, Zadar) 22,0 (6, 10, 6), 15. Marin Budanović 41,0 (13, 14, 14), 19. Oliver Alaburić (obojica Orada, Pag 57,0 (18, 20, 19)
Momčadski redoslijed: 1. Zubatac, Zadar II (Ivan Galzina/Marko Sikirić) 27,0, 2. Zubatac Zadar (David Bajlo/Dubravko Pejdo) 39,0, 3. Kantrida, Rijeka (Arsen Radinović/Marko Pribanić) 45,0, 7. Orada, Pag (Oliver Alaburić/Marin Budanović) 98,0.
Ulovljeno: 1.930 riba ukupne težine 99,038 kg
Prosječna težina primjerka: 51,32 grama
Najbolji primjerak ulovio: Luka Janjetić (Zubatac, Lovran), težine 290 grama
Prijavljeno: 17 momčadi

Lov štapom s obale, seniorke

Pojedinačni redoslijed: 1. Tea Radil (Arbun, Crikvenica) 5,0 (1, 1, 3), 2. Katarina Vrcan (Zenta, Split) 10,0 ( 3, 2, 5), 3. Mirjana Pobor (Oslić, Selce) 11,0 (6, 4, 1), 4. Ardena Bajlo 21,0 ( 2, 11, 8), 8. Nikolina Kotlar 28,0 (4, 15, 9), 13. Gordana Sikirić (sve Zubatac, Zadar) 44,0 (10, 23, 11).
Ekipni redoslijed: 1. Arbun, Crikvenica (Tea Radil/Dijana Lukšić) 37,0, 2. Zubatac Zadar (Ardena Bajlo/Nikolina Kotlar) 49,0, 3. Čikavica, Šilo (Nataša Rogina/Ljiljana Biro) 55,0, 12. Zubatac Zadar II (Gordana Sikirić) 131, 0