Polača riješila i Hajduk

05.10.2021. 07:16

Sjajnu utakmicu odigrali su Polača i Hajduk u derbiju 4. kola Prve županijske lige. Završilo je 4:2 za Polaču koja je tako i dalje jedina momčad sa savršenim bodovnim učinkom. Domaćin je poveo u 14. minuti preko Kralja, koji se najbolje snašao u gužvi nakon odbijene lopte iz slobodnog udarca. Rezultat je izjednačio Toni Baždarić u 36. minuti, kada je ispratio ubačaj Marina Zubčića iz slobodnog udarca i poentirao s pet metara. Polača do kraja prvog djela imala je dvije izgledne situacije od kojih je posebno kvalitetna bila ona M. Čačića. Domaćini su ponovno poveli u 58. minuti, nakon što je Marko Čačić »zatvorio drugu vratnicu« i pogodio za 2:1. U 68. minuti Mate Baždarić proigrava Gorana Daću Burčula, koji s desne strane odlično pogađa suprotni kut domaćeg vratara Tokića. Stipe Bašić u 78. minuti, udarcem s preko 25 metara dovodi Polaču u vodstvo. Konačan rezultat postavio je Ražov u 89. minuti, kada je iz neposredne blizine pogodio nakon još jedne odbijene lopte iz slobodnog udarca.
– Hajduk je kontrolirao posjed cijelu utakmicu, ali Polača je imala više šansi preko kontranapada koje je bolje i iskoristila, pa Hajduku nije ostalo ništa više od časnog poraza – sažetak je izvještaja s klupske Facebook stranice Hajduka.
Dobru formu na početku sezone potvrdio je drugoplasirani Sabunjar čiji su igrači na domaćem terenu s 2:1 slavili protiv Dalmatinca. U pozitivnom ritmu u sezonu je ušao i Dragovoljac, što je potvrdio novom pobjedom, ovaj put u dvoboju sa Zlatnom lukom. Završilo je 5:1, uz tri gola Marka Kojića, od ovog kola prvog strijelca lige. Golovima Davorina Milanovića u završnici utakmice Bibinjci su potvrdili pobjedu protiv Sv. Mihovila. Nakon tri poraza do bodova je došla i Škabrnja kojoj je pobjedu protiv Nove zore donio Franko Bilaver. Utakmica Velebit – Pakoštane odigrat će se sutra u 18,00 sati u Benkovcu.

POLAČA 4 – HAJDUK 2
POLAČA – Igralište Bićine. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Čačić i Lerga. Strijelci: 1:0 Kralj (14’), 1:1 T. Baždarić (36’), 2:1 M. Čačić (58’), 2:2 G. Burčul (68’), 3:2 Bašić (78’), 4:2 Ražov (89’).
POLAČA: Tokić, Šare, Jurjević, D. Čačić, L. Prtenjača, S. Čačić, M. Čačić (od 83. Žilić), Erlić (od 83. Ražov), Čakarun (od 58. S. Bašić), Kralj, Perković (od 74. Galešić). Trener: Marijan Lamešić.
HAJDUK: Nekić (od 51. B. Pedić), Narančić, J. Pedić, Paleka (od 74. Buljat), M. Baždarić, Zubčić, R. Burčul, N. Viduka (od 60. G. Burčul), I. Viduka (od 66. Malbašić), T. Baždarić, Marković. Trener: Vlado Mandić.

SABUNJAR 2 – DALMATINAC 1
PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Čačić i Bačić. Strijelci. 1:0 Bašić (65’), 2:0 Miletić (70’), 2:1 Josić-Jurjević (87’).
SABUNJAR: J. Škara, Vrsaljko, Miletić, Bašić, Glavan, J. Jurlina (od 90’ Vrsaljko), M. Jurlina (od 46. Čirjak), R. Viduka, Gržeta (od 46. Lipotica), K. Škara, I. Škara. Trener: Alen Vedrić.
DALMATINAC: I. Vulić, Grgurović (od 46. J. Vulić), Milin, Dušević, Perković, Barić, M. Viduka, Knežević, Prtenjača, Josić-Jurjević, Marić. Trener: Joško Musap.

DRAGOVOLJAC 5 – ZLATNA LUKA 1
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Slaven Čirjak (Zadar). Pomoćnici: Budan i Žilić. Strijelci: 1:0 Vujević (18’), 2:0 Kojić (35’), 3:0 Kojić (55’ – 11 m), 3:1 L. Pavić (58’), 4:1 Kojić (63’), 5:1 Zdrilić (66’).
DRAGOVOLJAC: Kovačević, Aleksić, Perica (od 46. Zdrilić), Kojić, Bobić (od 66. Kevrić), Bašić, Vujević (od 78. Petričević), Lerga, Lučić (od 78. Alić), Lončar, Jović. Trener: Jure Čulina.
ZLATNA LUKA: Demo, Memćaj, Labus, Drobnak, Sentić (od 55. Hajdinger), Smolić (od 46. Raspović), Orlović, Brkić (od 46. L. Pavić), N. Grdović, Colić (od 64. T. Pavić), M. Grdović. Trener: Robi Dijan.

BIBINJE 4 – SVETI MIHOVIL 1
BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Pavičić i Ević. Strijelci: 0:1 Vidov (17’), 1:1 Sekula (47’), 2:1 Bugarija (68’), 3:1 Milanović (85’), 4:1 Milanović (90’).
BIBINJE: M. Lisica, D. Lisica (od 46. Bugarija), Iglić (od 68. Glavić), Sekula (od 88. E. Lisica), Nović, Lukić, Brkić, L. Lisica (od 46. Bandalo), Milanović, Osmančević (od 75. Lonić), Gambiraža. Trener: Hari Rančić.
SVETI MIHOVIL: Fantov, Masar (od 71. Stevanović), Vojvodić, Kolega, Gobin (od 71. Ortulan), Dundov (od 88. M. Kolega), Vidov, Cukar (od 87’ Tomić), Ivuša, Longin (od 88’ Gobin), Pedišić. Trener: Krešimir Jaklin.

ŠKABRNJA ‘91 1 – NOVA ZORA 0
ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Čulina i Zrilić. Strijelac: 1:0 F. Bilaver (11’).
ŠKABRNJA ‘91: Karlić, Crnjak, Brkić, Ivković, F. Bilaver (od 90. P. Jurić), Š. Škara, Žilić (od 83. Josić), Čačić, Babić (od 83. S. Bilaver), Remšak, Pavičić (od 64. I. Bilaver). Trener: Damir Čačić.
NOVA ZORA: Demo, Pejić (od 46. Katuša), Colić, K. Katuša (od 46. Eškinja), L. Batur, J. Batista, B. Batur, Horvat, Jakovljević, Eškinja, N. Katuša. Trener: Elvis Katuša.

ABECEDA SPORTA 4  – ARBANASI 3

(igrano ranije)

Strijelci
6 golova: Marko Kojić (Dragovoljac)
5 golova: Vlatko Kralj (Polača), Luka Miletić (Sabunjar), Stipe Vujević (Abeceda sporta)
4 gola: Marko Čačić (Polača), Anton Rašić (Velebit B.)