10 C°

Lukić, Ćepo i Deak Opuzence ostavili u borbi za naslov

06.06.2021. 07:43

U 33. kolu Treće HNL jug Primorac (B) je na svom travnjaku poražen od Neretvanca rezultatom 0:3. U ravnopravnoj utakmici gosti iz Opuzenu su za razliku od domaćina promašivali svoje prigode, dok su gosti svoje u drugom poluvremenu pospremili u mrežu Biograjaca. Neretvanac se pokazao kao čvrsta i borbena momčad i ne čudi što se trenutačno nalaze na drugom mjestu i još uvijek su u borbi za ovosezonski naslov. Stara boljka Biograjaca iz ove sezobe opet je učinila svoje i na kraju rezultirala gubitkom bodova.
Od prve minute obje momčadi krenule su agresivno i borbeno u ovaj dvoboj pokušavajući doći do ranog vodstva. U nekoliko navrata u početku dvoboja domaći igrači su odlično probili bok, ali dmaća obrana bila je na visini zadatka. Prvu prigodu imaju gosti, Bubalo se u 15. minuti našao u izgledboj situaciji, ali izostala je realizacija. Uzvraćaju domaćini iz brze kontre, ali Jurišić je u završnici bio neprecizan. U 26. minuti Okechukwu je sve dobro unapravio nakon solo akcije, međutim njegov udarac zapeo je u gostujućem bloku. Gosti prijete iz brzih kontri. Najprije je zaprijetio Bačić, a nakn njega i Papić čiji udarac odlično brani Borgelott. Gosti su u ostatku prvog dijela bili bolja momčad, ali nisu uspijevali pronaći put do mreže Biograjaca. na poluvrijeme se odlazi bez da su vratari vadili loptu iz svojih mreža.
U nastavku utakmice gledali smo sličnu priču kao iz prvog poluvremena s tom razlikom što su gosti sada bili puno precizniji.
Najprije je Lukić u 55. minuti jednu ispucanu loptu sa svoje polovice odlično prihvatio, prošao pored dvojice domaćih igrača i pogodio mrežu domaćina – 0:1. Lukić je ponovno opasan u 70. minuti kada je izveo slobodnjak s 30 metara, ali lopta je preletjela preko gola.
U 75. minuti gosti iz Opuzena povisila je svoje vodstvo. Lukić je ubacio loptu u peterac ona se odbila, ali samo do natrčalog Ćepe koji preciznim udarcem zabija za 0:2. Dvije minute kasnije već je bilo 0:3 za gostujuću momčad. Stojčević je odlično izveo korner, najviši u skoku bio je Deak koji glavom zabija za konačnih 0:3.

PRIMORAC (B) 0 – NERETVANAC 3
NERETVANAC – Igralište Kazimir i Silvestar. Bez gledatelja. Sudac: Mirko Odrljin (Čoporice) 7. Pomoćnici: Sarić i Taraš. Strijelci: 0:1 Lukić (55’), 0:2 Ćepo (75’), 0:3 Deak (77’).
PRIMORAC (B): Borgolett, Birkić (od 42. Labus), Ješe, Klopp, Lazarevski, Reza, Pranić, Okechukwu, Jurišić (od 62. Lokin), Brkić. Trener: Krešimir Sunara.
NERETVANAC: Perić, Mihaljević, Deak, Krešić, Bubalo, Stojčević, Taslak, Popić, Ćepo, Lukić, Bačić (od 83. Peart). Trener: Goran Proleta.

Treća HNL jug
33. kolo: Hrvatski vitez Posedarje – Urania 2:1, Primorac (B) – Neretvanac 0:3 (Lukić, Čepo, Deak), Vodice – Uskok 2:2 (Munega, Petričević // Cikojević, Vujčić), Sloga – GOŠK 3:1 (Marović 3x // Cicijelj 11m), Zagora – Hrvace 2:1 (Božić, Slugan // Hrgović), Neretva – OSK 3:0 (Jerković 2x, Batinović), Zmaj (M) – Split 0:0, Jadran LP – Kamen 1:1 (Kalfić // B. Kujundžić).
Poredak: 1. Jadran LP 57, 2. Neretvanac, 57, 3. Zagora 49, 4. Hrvace 48, 5. Split 48, 6. HV Posedarje 47, 7. Uskok 46, 8. Zmaj (M) 44, 9. Urania 43, 10. Sloga 42, 11. Primorac (B) 40, 12. GOŠK 39, 13. OSK 39, 13. Neretva 37, 15. Vodice 35, 16. Kamen 34.