Biograjci slavodobitno kroz Vodice, Posedaracima i Zadranima po bod

Ovoga vikenda odigrane su utakmice 20. kola
Derbi u Posedarju gdje je gostovao lider Jadran LP završio je bez pogodaka, kao i dvoboj Zadrana u Makarskoj. Biograjci su bili uvjerljivi u Vodicama pobijedivši domaćina s glatkih 0:3
HV POSEDARJE
BEZ POBJEDNIKA U DERBIJU - HV Posedarje i Jadran LP igrali su 0:0

VODICE 0 - PRIMORAC (B) 3

VODICE - Igralište SC Račice. Gledatelja: 100. Sudac: Ante Znaor (Podbablje). Pomoćni: Tomislav Lujan Kujundžić (Split) i Toni Barić (Tugare). Strijelci: 0:1 Vodopija (28’), 0:2 Marić (40’), 0:3 Vodopija (90’+3). Žuti kartoni: Markota, Pandža (Vodice). Crveni: Perica Šare (78’ - drugi žuti).
VODICE: Žilić, Ledenko, Spahija, Fuštin (od 58’ Juričev), Tabula (od 46’ Amoateng), Španja, I. Marić (od 51’ Malenica), Markota, Pandža, Petričević, Sušić. Trener: Elvis Asić
PRIMORAC (B): Stojanov, Kulaš, Birkić, Bitunjac, Vodopija, Nakić (od 73’ Mehić), Lazarevski, Musa, Katuša (od 60’ Šare), N. Marić (od 85’ Colić), Jurišić. Trener: Marko Moravčić

U 20. kolu Treće HNL jug Primorac (B) je ostvario uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Vodicama. Konačan rezultat ove utakmice je 0:3 u korist momčadi iz Biograda na Moru. Strijelci za momčad iz kraljevskog grada bili su Luka Vodopija i to dvaput (28’, 93’) i Nikola Marić koji je poentirao u 40. minuti. Gosti su dominirali tijekom svih 90 minuta i zasluženo odnose tri boda iz Vodica.
Biograjci su zaprijetili već u 8. minuti. Tukao je Nikola Marić s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla iznad gola. Minutu kasnije Birkić je u dobroj prilici, ali loše zahvaća loptu.U 18. minuti nova opasna situacija pred vratima domaćina. Katuša probija stranu i upošljava Jurišića čiji udarac nije precizan. U 22. minuti dvojbena situacija pred vratima Vodica kada je srušen Vodopija, a sudac Znaor nije pokazao na bijelu točku. Nakon kornera Biograjci ne uspijevaju pospremiti loptu u mrežu Žilića. Igrala se 28. minuta kada je Primorac došao do vodstva. Bitunjac je oduzeo loptu na sredini travnjaka i uposlio Marića koji preciznom loptom pronalazi Vodopiju. a ovaj zabija za 0:1. Mogli su Biograjci dvije minute kasnije poduplati svoju prednost. Katuša je išao jedan na jedan prema vrataru Žiliću, ali nije uspio poentirati. U 40. minuti Biograjci su praktički riješili pitanje pobjednika. Musa je probio stranu i preciznom loptom pronašao Marića koji šalje loptu iza nemoćnog Žilića - 0:2.
Biograjci su s dominacijom nastavili i u drugom poluvremenu. U 78. minuti ostali su s igračem manje nakon što je Perica Šare u kratkom vremenu zaradio dva žuta, tj. crveni karton. Međutim i s desetoricom na travnjaku uspjeli su zabiti još jedan pogodak. u trećoj minuti sudačke nadoknade Musa je probio stranu, a Vodopija zabio svoj drugi pogodak na ovoj utakmici za konačnih 0:3.

HV POSEDARJE 0 - JADRAN LP 0

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 400. Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići - Prgomet). Pomoćnici: Štampalija i Severinski.
HV POSEDARJE: Ivančić, Klanac (od 82. Ivandić), Brkić (od 73. Zdrilić), Smokrović, D. Torbarina, Gambiraža (od 46. Rončević), Kevrić (od 46. Pedišić), Begonja, Tokić (od 81. Pevalović), Jurjević, K. Torbarina. Trener Ivan Šimurina.
JADRAN LP: Vukanović, Martić, Bubalo, Krstičević (od 82. Stanić), Raić, Marić, Kalfić, Raguž, Kordić, Romić (od 34. Dulaj), Nikolac (od 82. Prić). Trener: Mario Oršulić 6.

Derbi Treće HNL jug u koje su se sudarili prvoplasirana i drugoplasirana momčad završio je bez pobjednika i bez pogodaka. U 20. kolu Hrvatski vitez Posedarje dočekao je na svom igralištu Gordan Demo momčad Jadrana LP. Posedarci su većim dijelom susreta imali dominaciju i stvarali prilike, ali niti jedna lopta nije završila u mreži gostiju. Imali su i Pločani svojih prilika, ali niti oni nisu uspjeli poentirati. Domaćin je u nekoliko situacija imao velikih pritužbi na odluke suca Mandića koji je u 39. minuti propustio dosuditi kazneni udarac nakon igranja rukom Raića u svom kaznenom prostoru. Utakmica je bila interesantna, obje momčadi pokazale su zašto se nalaze u samom vrhu Treće HNL jug, ali ipak su za puni doživljaj nedostajali pogotci. Posedarci su imali dominaciju, ali ipak nisu uspjeli zatresti mrežu Pločana. Ili bolje reći, uspjeli su, sli na nedopušten način. U 39. minuti Torbarina je pucao nakon što ga je povratnom loptom uposlio Begonja. Lopta se odbija od bloka do Gambiraže koji trese mrežu, ali iz zaleđa. Najveći prigovori idu na račun suca Mandića koji u 42. minuti nije sudio čisto igranje rukom Raića u svom šesnaestercu. Što se tiče Pločana oni su u 39. minuti imali lijepu prigodu, Kalfić je izašao sam na Ivančića koji je fantastično obranio njegov udarac.
U drugom poluvremenu Posedarci ubacuju u brzinu više U 47. minuti Smokrović je lijepo probio desni bok, lijepo ubacio u peterac, za djelić sekunde zakasnio je Brkić i propala je prilika. Tokić je tukao s visine kaznenog prostora, vratar Vukanović vadi loptu ispod same grede. U 68. minuti pokušao je Pedišić, a nešto kasnije i Karlo Torbarina glavom, ali ništa od gola. Uzvraćaju gosti preko Raguža, ali Ivančić je ponovno na visini zadatka.

ZMAJ (M) 0 - ZADAR 0

MAKARSKA - Igralište ŠC Makarska. Gledatelja: 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Romano Radonić (Vitaljina). Žuti kartoni: Brnić (Zmaj), Bačić, Blatnjak (Zadar). Crveni: -.
ZMAJ (M): Mišević, Serdarević, Gojak, Boban, Šalinović, Rudelj (od 61’ Tokić), Rašić, Katić, Bunjaku, Rexhepi (od 55’ Brnić), Rašić. Trener: Darko Vlatković.
ZADAR: Pinčić, Banović, Čepo, Jordan, Stojčević (75’ Jurić (od 91’ Labus)), Jerbić, Čelić, Bačić (od 87’ Rokov), Vukadinović (od 75’ Rokov), Djeveljekaj, Pranić. Trener: Želimir Terkeš.

Zadar se u 20. kolu Treće HNL jug vratio s bodom iz Makarske. Zmaj je na svom travnjaku ugostio momčad sa Stanova,a konačan rezultat ovog dvoboja bio je 0:0. Utakmica u Makarskoj odigrana je na vrlo lošem travnjaku što je rezultiralo rastrzanom igrom i s puno pogrešaka s obje strane, a nije bilo ni puno prigoda koje su mogle rezultirati pogotcima. Na kraju je podjela bodova i najrealniji ishod ovog dvoboja iako su i sva tri boda mogla otputovati prema Krševanovom gradu.
Većim dijelom prvog poluvremena igralo se bez izrazitih prigoda s obje strane. Tek u završnici Zadrani stvaraju dvije prilike za postizanje gola. Pranić je u 40. minuti uputio vrlo dobar udarac, ali lopta je prohujala pored domaćeg gola. Tri minute kasnije zatresla se vratnica Miševićevog gola. U prigodi se našao Jordan koji je prebacio suparničkog vratara, ali lopta umjesto u mreži odsjeda na gredi Zmajevih vratiju.
Najbolju prigodu u nastavku utakmice momčad Želimira Terkeša imala je u 76. minuti. Banović je iz gužve u šesnaestercu domaćina tukao s pet metara, ali pogađa svog suigrača te i ova prigoda odlazi u nepovrat. Tvrda utakmica u kojoj se nije moglo baš uživati u nogometnoj igri.

TREĆA HNL JUG

20. kolo: Vodice – Primorac (B) 0:3 (Vodopija 28’, 90’+2, Marić 40’), Hrvatski vitez Posedarje – Jadran LP 0:0, Zmaj (M) – Zadar 0:0, Neretva – Zagora 0:1 (Krajina 13’), Hrvace – GOŠK 0:2 (Lang 19’, 62’), Split – Uskok 0:1 (Botić 74’)Sloga – OSK 4:1 (Pezo 15’, 53’, Marović 84’, Beović 90’ // Matijašević 78’), Neretvanac – Kamen 1:1 (Šimunić 14’ // Kljenak 39’-11m), Urania – Junak 1:2 (Sikira 66’ // Vučković 26’, Mastelić 38’)